Не балачки, а справа!

– Впевнений, що на сьогоднішній день моє рішення про призначення людини, яка перемогла в конкурсі на посаду голови обласної державної адміністрації, – це правильний вибір, – сказав Президент України Петро Порошенко у минулий четвер, представляючи нового очільника виконавчої влади Одещини Максима Степанова. 

Президент вважає, що людина, яка знає Одещину, – адже Максим Степанов працював тут на посаді першого заступника голови облдержадміністрації десять років тому, – якнайкраще впорається із завданнями, які виявилися не по зубах попередньому голові ОДА Саакашвілі. Президент наголосив, що Степанов «налаштований тут працювати, а не їздити по закордонах», і подякував новому голові облдержадміністрації за успішну роботу на попередній посаді – керівника ДП «Поліграфкомбінат «Україна». Петро Порошенко нагадав, що попри вельми прискіпливе ставлення чиновників ЄС до технічних питань безвізового режиму, М. Степанову вдалося не лише виконати всі їхні вимоги щодо запровадження нових біометричних закордонних і внутрішніх карткових паспортів, електронної системи управління кордоном, але і зробити це точно в заплановані строки.

За словами Президента, Максим Степанов – не лише господарник, а й громадський діяч, людина, яка має досвід державного керівництва.

– Прошу, щоб обласне керівництво, депутатський корпус, представники місцевого самоврядування, силовики, громадські організації, промисловці  надали відповідну підтримку новому керівникові області, який від мене має абсолютно конкретні завдання, – сказав Президент.

Деталізуючи, Петро Порошенко підкреслив, що йдеться не про якісь нові проблеми. 

– Ми не забезпечили виконання завдань Президента попереднім керівником обласної державної адміністрації, – сказав він. 

Одним із основних Петро Порошенко знову визначив питання будівництва доріг. Минулого року Державним бюджетом України були передбачені витрати на дорожнє будівництво в розмірі 

16 млрд гривень, а в цьогорічний бюджет закладено вже 30 мільярдів. І шляхи з’являються. На жаль, цього не сталося на Одещині. 

– У попередньому році в Одеській області на будівництво доріг було заплановано з усіх джерел фінансування один мільярд двісті двадцять мільйонів гривень. Це другий показник по Україні, – сказав Президент. – А знаєте, скільки було освоєно? Дев’ятсот мільйонів! Тридцять відсотків коштів, виділених державою, з кров’ю відірваних від інших регіонів і спрямованих на Одесу, не освоєно. То тендер не організували, то виконавця не знайшли, то проекту немає!..

Обурила Петра Порошенка і вартість робіт. Виявляється, за витратами на будівництво кілометра доріг Одеська область, за даними минулого року, ввійшла в четвірку регіонів, де цей показник найдорожчий. 

– Говорили про боротьбу з корупцією, балакали, а чомусь у всій Україні дороги будуються дешевше, – сказав Президент. 

Згадав він і експеримент із митницею, за яким кошти від перевиконання плану митних зборів мали використовуватися саме на дороги. Одеська область минулого року стала першою, де цей експеримент був запроваджений. У всіх областях, на які згодом ця процедура була поширена, прибутки від митниці були сталими і достатніми для дорожнього будівництва. Але не на Одещині! 

– Я очікував бачити конкретні кошти, які надійдуть до Держказначейства, за рахунок перевиконання планів. Не балаканину, не піар, а гроші, – наголосив Президент.

Він попросив присутнього в залі голову Державної фіскальної служби Романа Насірова озвучити суму перевиконання плану зборів. Чесно кажучи, навіть мене приголомшила ця цифра. З листопада 2015 року до жовтня 2016-го сума перевиконання плану митних надходжень склала жалюгідні 22 мільйони гривень. А лише у жовтні – грудні цього року перевиконання склало 400 млн гривень. 

– До державного бюджету надійшло чотириста мільйонів додаткових грошей – щойно тільки змінилося керівництво, – підсумував Президент. – Це гроші, за рахунок яких фінансуються Збройні сили, підвищення заробітної плати, будівництво доріг, соціальні стандарти.

Характеризуючи поточну ситуацію в Одеській області, Петро Порошенко торкнувся і «найрозпіаренішого» проекту: 

– Слухайте, ніхто в Україні не відчув будь-яких складнощів із запуском Центру надання адміністративних послуг. По всіх областях відкрилися, тихо працюють, надають послуги, демонструють нове обличчя влади… Тільки не в Одесі!

Президент попросив новопризначеного голову ОДА зайнятися цим питанням негайно, наголосивши, що обласна та міська ради, безумовно, нададуть необхідну для цього фінансову підтримку. Центр має відкритися без зайвої помпи і мусить виконувати належні йому функції, а не слугувати приводом для самореклами.

Згадав Президент також про одеський аеропорт, відкриття нового терміналу якого тричі вже переносилося і досі не відбулося, попри гучні заяви попередньо­го керівництва облдержадміністрації. Ще одним завданням, яке Президент поставив перед новопризначеним очільником виконавчої влади області, стало не лише відкриття цього терміналу, а й початок робіт із реконструкції злітної смуги аеропорту. Все це можна зробити, на думку Петра Порошенка, не лише за рахунок бюджетного фінансування, а й, наприклад, шляхом бюджетного кредитування спеціального фонду. Чому це не спало на думку членам такої, здавалося б, проєвропейськи налаштованої «команди реформаторів», дивує навіть більше, ніж інші результати їхньої річної роботи. Президент дав доручення Кабміну опрацювати питання фінансування та контролю якості робіт по аеропорту, аби Одеса стала привабливішою для туристів. Туристичний потік, на думку очільника держави, – це неабиякі надходження до бюджету Одещини, і вони не мусять пропасти.

Наприкінці виступу Петро Порошенко висловив сподівання, що обласна рада, виконавчі органи, обласна державна адміністрація об’єднають зусилля не навколо балачок і самореклами, не потуратимуть розбрату, а зосередяться навколо реалізації конкретних програм.

Після офіційного оголошення Указу Президента України про призначення голови Одеської обласної державної адміністрації, Петро Порошенко вручив Максиму Степанову посвідчення, пожартувавши, що традиція дарувати чоловікам букети роз відсьогодні скасовується.

Своєю чергою новопризначений очільник області подякував Президентові за довіру. 

– Я цілком усвідомлюю, що це велика відповідальність. Я налаштований працювати винятково на результат. Упевнений, що ми всі разом спроможні його показати дуже скоро, – сказав Максим Степанов. 

Загалом процедура представлення нового голови ОДА пройшла в доволі робочій атмосфері: ані бурних оплесків, ані виступів з трибуни не було. Одразу після офіційного представлення Президент провів нараду з нинішніми головами РДА щодо ситуації на Одещині, і зважаючи на його невдоволення діями районної влади під час нещодавнього ускладнення погодних умов, розмова і там була нелегкою.

– Депутатський корпус обласної ради спільно з обласною державною адміністрацією опрацює стратегію розвитку Одеської області. Упевнений, що Максим Степанов упорається з покладеними на нього завданнями та поверне довіру до Одеської ОДА, – зауважив Анатолій Урбанський, коментуючи призначення нового голови виконавчої влади Одещини.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті