Збиратимуть сміття роздільно

Новопризначений голова райдержадміністрації Олексій Осійчук провів нараду щодо запровадження сортування побутових відходів. Адже за кілька останніх десятиліть утилізація сміття перетворилася на велику проблему не лише сіл та селищ, а й мегаполісів. Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – ґрунт, повітря, воду, – залишаючись там на десятки і навіть сотні років. 

Як зауважують вчені, папір переробляється за 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років. 

Розвинені країни вже давно взялися за цю проблему і почали переробляти відходи. Крім того, роздільне збирання сміття впроваджено вже у багатьох населених пунктах України.

Що стосується Захарівщини, то поки що сміття збирається тільки на сміттєзвалищах. Причому на спеціально відведених у кожному селі майданчиках скидається все докупи.

Під час вищезгаданої наради вирішено впровадити пілотний проект щодо сортування побутових відходів у селищі Захарівка. Папір, скло, пластик збиратимуть окремо у спеціальні контейнери для подальшої переробки на спеціалізованих підприємствах. 

У першу чергу контейнери будуть встановлені біля трьох багатоквартирних будинків по вулицях Центральній та Гагаріна. Наразі над вирішенням цієї проблеми працюють райдержадміністрація, Захарівська селищна рада та виробниче управління житлово-комунального господарства. 

На знімку: під час наради у голови РДА

Выпуск: 

Схожі статті