Духовність

Перенесення мощей святого праведного Феодосія Балтського

У Балті відбулася знаменна для православних нашого краю подія – перенесення мощей святого праведного Феодосія зі Свято–Успенського кафедрального собору до Свято–Покровського Феодосіївського чоловічого монастиря. Сюди приїхали сотні вірян, аби взяти участь у хресній ході та помолитися разом зі священнослужителями біля раки (особлива домовина–ковчег) святого.

За участю Високопрео–священнішого Ага–фангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, було відправлено божественну літургію у Свято–Успенському кафедральному соборі, а також освячено накупольні хрести для цього храму. Митрополит очолив хресну ходу із перенесенням мощей святого праведного Феодосія Балтського до монастиря. По центральних вулицях міста під благовіст церковних дзвонів та піснеспіви сотні вірян проводжали раку святого.

Того ж дня було відкрито меморіальну дошку на місці, де у ХІХ столітті у храмі святого Миколая служив панотець Феодосій Левицький. Він народився 1791 року у селі Коритному, що нині належить до Балтського району. У 13 років був відправлений на навчання до Кам’янець–Подільської духовної семінарії. Мав сім’ю, але рано втратив і дружину, і батьків, і дітей. Тож цілком присвятив себе служінню Господу. Зазнав поневірянь через наклепи, був засланий до Коневецького монастиря. Згодом чесне ім’я ієрея Феодосія було відновлене. Він повернувся до рідної Балти, де прослужив вірою та правдою до 1845 року. Батюшка сумлінно молився за парафію, зцілював молитвою душевні недуги. Про нього знали далеко за межами повітового містечка.

Нагадаємо, що прославлення мощей місцевошанованого Феодосія Балтського відбулося три роки тому (2009) за участю Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Тоді владика пророчо сказав про те, що цей святий незабаром буде перенесений до монастиря, який свого часу так хотів створити сам, але йому не вистачило коштів. Тоді отець Феодосій організував притулок для бідних і хворих. А монастир таки було відкрито, тільки значно пізніше, на початку ХХ століття. Але ненадовго. У богоборчі часи святу обитель було закрито, а на її місці влаштовано спортивну школу та корпуси лікарні.

Кілька років тому церкві повернули її споруди. Нині монастир відроджується. Тут щоденно відбуваються служби, відправляються молебні та читаються акафісти. Є віра, що святі молитви та небесне заступництво угодника Божого Феодосія пришвидшать відбудову храмів і корпусів монастиря.

Тетяна СТОРЧАК,власкор «Одеських вістей»,м. Балта

Церква – назустріч війську

В Одесі, на базі Вій–ськової академії від–бувся методично–виховний семінар, присвячений значенню релігії у морально–патріотичному вихованні військовослужбовців.

Участь у ньому взяли військовослужбовці Одеського гарнізону, священнослужителі, науковці, представники громадськості, які зустрілися з курсантами та офіцерами, від–відали військово–історичний музей, ознайомилися з аудиторіями та кафедрами військового навчального закладу.

Голова центру військового капеланства Степан Сус розповів про історію та перспективи розвитку інституту капеланства в Україні.

– Церква завжди посідала важливе місце в армії, адже присутність храму в душі дає військовослужбовцю право на вибір життєвого шляху, – зазначив він.

На семінарі виступили настоятель храму Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія отець Сергій, директор морського апостольства міста Одеси Олександр Смеречинський, кандидат філософських наук, доцент Пів–денноукраїнського національ–ного педагогічного універ–ситету ім. К.Д. Ушинського Наталія Виноградова, доктор психологічних наук Військової академії Людмила Снігур та курсант 2–го курсу Андрій Якимечок.

По завершенню пленарного засідання тимчасовий виконувач обов’язків начальника академії генерал–майор Олег Гуляк подякував учасникам за зважену та плідну розмо–ву й висловив сподівання на подальшу співпрацю, яка сприятиме морально–патріотичному вихованню майбутніх офіцерів.

– Церква робить крок назустріч війську. Відтак ця іні–ціатива матиме своє логічне продовження. Адже добрі традиції завжди підтримуються в армійському середовищі, – підкреслив генерал–майор Олег Гуляк.

Сергій Даниленко

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті