Як формувалося місто

В Одеському літературному музеї відбулася презентація книжки відомого краєзнавця Олега Губаря «Історія містобудування Одеси та функції містобудівного комітету».

Монументальний фоліант із численними ілюстраціями, що раніше не публікувалися, є першим масштабним дослідженням ранньої історії містобудування та побуту міста.

Монографія присвячена історії планової забудови Одеси в перші десятиліття її існування й виконана на підставі архівних документів. Досліджено порядок відведення місць під будівництво, правила забудови й експлуатації, облаштування міських територій, формування торговельних, ремісничих, промислових, етнічних, соціально значущих районів, первинна історія благоустрою.

Над добором і систематизацією матеріалів автор трудився близько десяти років. Були опрацьовані величезні масиви фондів Державного архіву Одеської області, залучено матеріали з музеїв і бібліотек міста. 

Частина книги вже публікувалася раніше в альманасі «Дерибасовская – Ришельевская».

– Мене дивувало, що не описано історію планової забудови такого міста, як Одеса. Зрозуміло, є фрагментарні матеріали, пов’язані з архітектурою, побутом одеситів, з історичними реаліями, але історії формування інфраструктури немає. А це власне і є історія Одеси. Як формувалося місто, як складалися міські території – функціонально й соціально. Ця книжка – і про перший благоустрій міста, і про діяльність Одеського містобудівного комітету, – відзначає Олег Губар.

На презентації книги виступили члени Всесвітнього клубу одеситів, представники музеїв, державного архіву та інших установ, а також меценат, завдяки якому книжка вийшла у світ, – одеський підприємець Руслан Тарпан.

Примірники книжки будуть передані до музеїв і бібліотек міста, що дасть будь-кому охочому змогу ознайомитися з новою фундаментальною працею.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті