Про освітянські округи, сонячну енергетику і морг

На 19 позачерговій сесії районної ради сьомого скликання депутати одноголосно висловилися за створення Любашівського освітнього округу з опорним закладом НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» смт Любашівка і Троїцького освітянського округу з  Троїцькою ЗОШ І-ІІІ ступенів на чолі. Невдовзі з’явиться ще й Зеленогірський округ.

Начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА Анатолій Крячик розповів, що доступність якісної освіти для всіх школярів — одна з найактуальніших проблем сьогодення. Особливо гостро вона стоїть на селі. Шляхом її вирішення освітяни вважають створення освітніх округів. Адже через малу наповнюваність класів у Любашівському районі внаслідок оптимізації закрили уже три школи. У плині обговорення цієї злободенної теми депутат Володимир Патрикан переймався збереженням Великовасилівської неповної середньої школи, де навчаються лише 42 учні. Останніми роками цей сільгоспвиробник пожертвував чимало коштів на її розвиток. Врятувати школу зможе відкриття у її стінах дитячого садочка на кілька дошкільних груп. Проте грошей на його облаштування поки що немає. 

Реорганізація шкіл і дитсадків хвилює й депутатів райради, котрі представляють Бобрицьку територіальну громаду, де, згідно з перспективними планами, передбачається оптимізація 2 шкіл і 2 дитсадків. Це дозволить зекономити понад 5 мільйонів гривень державної субвенції і спрямувати її не на проїдання, а на розвиток освітянської галузі. Велась мова про збереження приміщень уже  закритих шкіл та їх раціональне використання. Тим паче, що на Любашівщині немає жодного літнього табору відпочинку для дітей. При наявності чудових природних умов (насамперед, чистої річки Кодими та соснових лісів) можна було б створити навіть санаторій. І невикористання цієї даної Творцем екосистеми — справжнісінька безгосподарність. 

Внесли депутати зміни і до генерального плану Любашівського району, бо є інвестор, який має намір побудувати на околиці райцентру потужну  сонячну електростанцію, що дозволить наповнити бюджет Любашівської ОТГ. Кілька років тому на території Маловасилівської сільради запрацювала сонячна підстанція, збагачуючи місцеву територіальну громаду на 150 тис. грн. Про це вів мову на сесії начальник відділу містобудування та архітектури РДА Леонід Козак.

Після прийняття позитивних рішень з усіх питань депутат Іван Бойко підняв питання діяльності моргу та відсутності у районі медексперта та патологоанатома. Ця проблема непокоїть усіх жителів Любашівщини впродовж останніх чотирьох років, бо часто покійника без засвідчення фахівця не можна поховати. Тому згорьованим втратою близьких людям доводиться викладати чимало коштів, щоб завезти небіжчика у Саврань, де можна зробити експертизу.  Добре, якщо в когось є вантажівка чи причеп, бо одному чоловікові з Троїцького довелося везти до медексперта свою покійну дружини поруч з собою, прив’язавши міцно до пасажирського сидіння. 

З цього приводу голова РДА Віталій Лабуш зауважив, що морг перебуває в аварійному стані. Нині підшукується інше приміщення для його розміщення та кошти на закупівлю необхідного обладнання.

Ще однією невирішеною проблемою, про яку також говорилося, залишається інвентаризація та раціональне використання землі. Насамперед це стосується так званих одноосібників, які фактично не сплачуть податки, зокрема податок із прибутку фізичних осіб – той самий, з якого наповнюється районний бюджет.

Сьогодні близько 5 тисяч гектарів земель у районі ними обробляється. Теоретично, це люди, котрі самостійно трудяться на своєму земельному паї. Хоча всім зрозуміло, що в реальному житті ситуація зовсім інша. 

На знімку: Виступає Іван Бойко 

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті