«Зелене» світло сонячній енергетиці

Згідно зі схемою планування, на території краю передбачається будівництво 7 сонячних електростанцій, що у перспективі дозволить Любашівщині стати столицею зеленої енергетики. Про це днями йшлося на засіданні містобудівної ради при обласній державній адміністрації. Зокрема, авторка цього амбітного проекту, архітектор Світлана Мурар розповіла, що зараз потреба району в електриці становить 91 мегават. Однак майбутні  сонячні станції могли б виробляти 130 мегават і забезпечувати світлом навіть сусідні райони.

За інформацією начальника відділу містобудування та архітектури РДА, головного архітектора Леоніда Козака, на сьогоднішній день розроблено детальний план території для будівництва та експлуатації сонячної електростанції потужністю 10 Мвт на території Любашівської селищної ради, за межами населеного пункту. Вже відбулися відповідні громадські слухання та узгодження. Зводитиме об’єкт ТОВ «Одеса Енержі», яке й вироблятиме та реалізовуватиме альтернативну енергію. Ймовірно, його будівництво розпочнеться вже наприкінці нинішнього року. У найближчій перспективі при наявності серйозного інвестора сонячна електростанція з’явиться на території Ясенівської сільської ради.

Привабливими місцями для їх будівництва є Комарівка, Бобрик Другий, Гвоздавка Друга та Зеленогірське. 

Нині ж на території району працює лише сонячна електростанція у селі Мала Василівка, щомісячно поповнюючи місцевий бюджет на 14 тисяч гривень. 

На знімку: сонячна станція у Маловасилівці

Фото автора

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті