Скорботний день у православ’ї і в миру

Кодимчани відзначили 33-тю річницю Міжнарод­ного дня пам’яті Чорнобиля урочистою ходою від пам’ятника Великому Кобзарю до Пам`ятного знаку ліквідаторам чорнобильської катастрофи

Крізь живий коридор, що був створений учнями Кодимської першої школи з червоними тюльпанами та жовто-білими нарцисами, пройшли герої-чорнобильці до Пам’ятного знаку. 

– Достойним прикладом молодим поколінням служать люди, які з честю і почуттям високого обов’язку виконували свою роботу, усвідомлюючи, що рятують світ від тяжких наслідків. На жаль, більше третини наших земляків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відійшли у інший світ. Вічна їм слава, - сказав голова районної ради «Союз Чорнобиль України» Іван Кучеренко.

У Міжнародний день пам’яті Чорно­биля зі словами подяки звернулися до присутніх глава Кодимської РДА Геннадій Гладенький, заступник голови райради Олег Чернійчук, міський голова Володимир Склярук.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв-чорнобильців, учасників Другої світової війни і АТО, Небесної сотні, героїв Майдану. 

На думку ліквідаторів, 33-я річниця не випадково припала на Страсну п’ятницю. Адже число 33 – це вік Христа, коли Він прийняв тяжкі муки. А Страсна п’ятниця – найскорботніший день у православ’ї. Тому сьогодні у нас переплітаються події, які відбувалися понад дві тисячі років тому, і трагічні події наших днів, відзначали герої-ліквідатори.  

Нагадаю, що нині у Кодимі проживає близько 30 ліквідаторів наслідків чорнобильської катастрофи. 

За Міжнародною шка­­­­­­лою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за вищим – сьомим рівнем небез­­пеки.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті