Жнива розпочали з косовиці ячменю

Аграрії півдня Одещини розпочали жнивну кампанію. До косовиці ранніх зернових одними з перших приступили хлібороби Саратського району. Загалом, цьогоріч землероби відвели під ранні зернові та зернобобові культури 919,1 тис. га ріллі і 210,3 тис. га — під ріпак. Технічний парк власних зернозбиральних агрегатів нараховує 3,2 тис. одиниць, тож ще 900 комбайнів доведеться залучити. Насамперед, аграріям південних районів, де спостерігається дефіцит власної збиральної техніки. Традиційно жнива необхідно провести за 10-12 днів, щоб уникнути втрат урожаю.

— Валове виробництво зернових в Одеській області формують, перш за все, озимі пшениця та ячмінь, доля яких становить в середньому 75 відсотків від загальної кількості зібраного зерна. Відповідно під ці дві культури відводяться найбільш посівні площі,  — розповів  начальник управління аграрної політики Одеської ОДА Іван Петрів. — Варто відзначити, що через тривалу осінню посуху умови для сівби озимини були несприятливими, але, незважаючи на це, сільгосптоваровиробники посіяли на 28,4 тис. га зернових більше, ніж рік тому. 

За температурним режимом цьогорічна зима виявилась достатньо м’якою. На жаль, у більшості районів — малосніжною, тому не відбулося і значного поповнення запасів вологи в ґрунті.  Впродовж лютого-березня-квітня кількість опадів не перевищувала 20-30 відсотків від середніх показників, за винятком декількох північних районів області. Не потішив опадами й травень, а дощі, що пройшли наприкінці місяця, вже мало вплинули на ситуацію на посівах озимих та ярих зернових колосових і зернобобових культур. Ось в таких несприятливих умовах формувався урожай 2019 року. 

Хоча аграрії зробили все необхідне, щоб цьогорічний ужинок  був вагомим та якісним.  За прогнозами фахівця, валовий збір зернових очікується 2,7 млн. тонн, що на 37 відсотків менше ніж торік. Середня урожайність по області складе близько 24 ц/га, що краще ніж в безурожайні 2007 та 2012 роки. За словами Івана Петріва, непроста ситуація спостерігається на півдні області, де ужинок очікується в межах 18-20 ц/га. Господарства північних районів, які перебувають в дещо в кращій ситуації з вологозабезпеченості і які масово розпочнуть жнива 24 червня, планують намолотити 30-34 ц зерна з кожного гектара. 

На знімку: в поле вийшли жниварі

Фото автора 

Выпуск: 

Схожі статті