Під загрозою небезпечної зони

7 березня «Чорноморець», провадячи в гостях другий матч весняного туру чемпіонату України з футболу з «Кривбасом», опинився, як ніколи, у незавидному становищі. У одеситів відповідно до вердикту ФІФА за невиконання контрактних зобов'язань перед боснійським легіонером екс-гравцем «Чорноморця» Інджичем у сезоні 2003-04 у турнірній таблиці нинішнього сезону знято шість залікових очок. Після цього наша команда перемістилася на 12-те місце, потрапивши в небезпечну зону.

Взагалі відступати було нікуди, позаду замаячіла перша ліга. З таким настроєм «Чорноморець» приїхав до Кривого Рогу. У порівнянні із провальним матчем у Львові Віктор Гришко трохи змінив склад: Ширяєв, Белецький (капітан), Шандрук, Яценко, Д. Гришко, Ребенок, Бондаренко (Мельник), Луценко (Васін), Нудний, Левіга (Політило), Діденко.

Господарі, котрі поступилися (0:2) у першому колі, не приховували намірів взяти реванш. Словом – коса на камінь. У дебюті одесити першими вдалися до атакуючих дій. Вже на 27-й хвилині з подачі Нудного, набіглий Діденко ударом головою забив такий потрібний гол – 1:0.

Зробивши серію замін, гості намагалися не лише зберегти рахунок, але і збільшити його. І це їм вдалося. На 88-й хвилині Васін, залишившись один на один з воротарем, подвоїв результат – 2:0. Здобута дуже важлива перемога.

Інші зустрічі: «Таврія» – «Металург» (Запоріжжя) – 2:0, ФК «Харків» – «Металург» (Донецьк) – 1:0, «Шахтар» – «Дніпро» – 1:0, «Ілічівець» – «Карпати» – 1:5, «Зоря» – «Арсенал» – 0:1, ФК «Львів» – «Металіст» – 1:1, «Динамо» – «Ворксла» – 4:1.

Провідні позиції посідають: «Динамо» – 49 очок, «Металіст» – 38, «Шахтар» – 37, «Ворксла» – 36 очок. «Чорноморець» має 17 очок – 12-те місце.

- В Овідіополі завершився дев'ятий фінал першості області з міні-футболу серед ветеранів (вік понад 35 років), присвячений пам'яті Віктора Дукова.

У боротьбі за перше місце зустрілися «Чорне море»-ФК «Балта». Одесити, перемігши з рахунком – 9:2, стали володарями Кубка. «Бронзи» удостоєні футболісти «Овідія», які взяли гору (10:1) над ФК «Біляївка».

Кращими гравцями визнано: Богдана Криворученка («Чорне море»), Олександра Сухарева («Балта»), Сергія Свергуна (Овідіополь), Геннадія Шинглера («Біляївка»).

- У минулі вихідні у Отраді завершилися відбіркові ігри зимового чемпіонату Одеси з футболу за участю 14 команд. Жодній з них не вдалося уникнути поразки.

Результати заключного 13-го туру: «Зоря» – «Чорноморець-92» – 0:0, ФК «Діджитал» – «Сигнал» – 2:1, «Късмет» – «Таврія-В-Радіалка» – 2:5, «Юнга-Моракадемія» – «Альфа-Пак» – 1:5, «Торнадо»-«Союз» – 1:2, «Хаджибей» – «Оранта» – 0:0.

«Сонячна долина», «Діджитал», «Сигнал» і «Реал-фарм» здобули право грати у 1/2 фіналу. Інші команди в найближчі вихідні розіграють з п'ятого по 14 місця.

- Відбулися чергові матчі чемпіонату України з баскетболу суперліги ФБУ. «Хімік» (Южне) приймав «Пульсар» (Рівне). Два тайми команди йшли на одному рівні: 18:17 і 15:16. У третій десятихвилинці господарі переграли гостей – 19:10 і зробили заявку на перемогу. Гості скоротили розрив у рахунку, але в підсумку поступилися – 67:62. У переможців 17 очок приніс Чанак.

«Азовмаш», обійшовши БК «Київ», у ролі одноосібного лідера на своєму паркеті зустрівся із МБК «Миколаїв», що посідав п'яте місце. З першої хвилини маріупольці повели в рахунку і домоглися свого – 102:85.

А от БК «Київ» у двобої з «Сумихімпромом» опинився серед тих, хто здоганяє, поступаючись в таймах – 15:19, 33:37. Лише в третій десятихвилинці кияни, які виступають без свого лідера Артура Дроздова, надолужили прогаєне – 57:49 і вирвали перемогу – 72:67.

У зустрічі БК «Донецьк»-БК «Полтава» – 108:92.

Становище команд: «Азовмаш» і БК «Київ» – по 18 перемог, БК «Донецьк» – 14, «Хімік» – 12, МБК «Миколаїв» – вісім, БК «Пульсар» – шість, «Сумихімпром» і БК «Полтава» – по п'ять перемог.

Відновився турнір Української баскетбольної ліги. БК «Одеса», що посідає місце в лідируючій групі, у гостях зустрівся із клубом «Грифони» (Сімферополь), що замикає таблицю. Наші земляки перемогли – 95:82.

Інші матчі: «Кривбасбаскет»-«Будівельник» – 89:75, «Політехніка-Галичина»-«Дніпро» – 80:78, «Дніпр-Азот»-«Черкаські мавпи» – 67:105, «Говерла»-«Дніпро» – 78:86.

Попереду – «Кривбасбаскет» – 24 перемоги, «Черкаські мавпи» – 21, «Будівельник», «Політехніка-Галичина» і БК «Одеса» – по 20 перемог.