Спорт

Здобуто путівки на чемпіонат країни

l Під Симферополем, у селі Краснолісся, відбулися зональні змагання на першість України з греко-римської боротьби серед юнаків. Посланці Одещини, які стали володарями медалей всіх достоїнств, здобули право взяти участь у чемпіонаті країни.

На найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднімалися вихованці Котовська Олексій Жабський (42 кг) і Денис Дроган (73 кг).

У ваговій категорії 66 кг призові місця посів дует учнів першого інтернату – Едуард Боршош був другим, а Микола Дубоніс – третім.

«Бронзи» удостоєні Іван Коєв (53 кг) – ЗОШ № 8, Андрій Мамонт (59 кг) – перший інтернат і Павло Волочан (85 кг) з Котовська.

l У Краматорську завершився чемпіонат України з шахів серед юнаків. Одесу репрезентував кандидат у майстри Еміль Мірзоєв, який набрав 8,5 очка з 11. Він увійшов до квартету найсильніших.

Серед дівчаток першорозрядниця Поліна Усольцева з шістьома очками була п’ятою.

Євген ГОРЕЛЮК

Юрій Білоног: «Готуватися до «Лондона» розпочав вже зараз»

Минулого тижня олімпійському чемпіонові з легкої атлетики Юрію Білоногу виповнилося 35 років. Про свій сьогоднішній день, спортивну кар'єру– відомий спортсмен розповів в інтерв'ю кореспондентові «ОВ».

– Юрію, Вам уже 35, і це серйозний вік для спортсмена. Відчуваєте у собі сили для нових досягнень?

– Ви знаєте, якщо спортсмен – професіонал, то він у будь-якому віці повинен прагнути до кращих результатів. Але, звичайно, що з віком робити це стає все складніше. Сьогодні я відчуваю у собі сили для нових перемог, але, чесно кажучи, я вже не хотів би штовхати ядро, а перейти на диск. Звичайно, всім відомо, що я став олімпійським чемпіоном саме у штовханні ядра, але сьогодні обставини складаються по-іншому. Ядро – це важкий снаряд. За роки виступів я заробив занадто багато травм, і вже не можу показувати необхідний спортивний результат. Проте, мене відібрали до попереднього списку кандидатів до наступної Лондонської олімпіади, і я вже розпочав готуватися.

– У минулому році у Пекіні Ви не змогли увійти до трійки призерів?

– Так, я посів 6-те місце. Звичайно, у порівнянні з Афінами це невдача, але з другого боку при тій дуже сильній конкуренції посісти і таке місце було дуже непросто. Тому і провалом мій виступ назвати не можна. Але у мене ще є час, щоб вийти на гідний рівень. Я зроблю все можливе, щоб вибороти олімпійську ліцензію і привезти з Лондона медаль. Крім того, як і раніше, поруч зі мною досвідчений тренер Євген Карсак, який і зробив з мене олімпійського чемпіона. А його підопічні вже домагалися великих успіхів у метанні диска. Наприклад, Катерина Карсак, яка виграла кілька чемпіонатів України і чемпіонат Європи серед молоді.

– Я знаю, що Євген Валеріанович не просто Ваш тренер, але ще і тесть. На сімейні стосунки спільна робота не впливає?

– Тесть і теща, а також дружина Клавдія у минулому спортсмени. Легше тренуватися і досягати чогось, коли родина спортивна. Саме тесть і теща у спорті професійно дивляться на мене, підтримують, ідуть назустріч у важкі хвилини.

– Коли до Вас прийшло захоплення легкою атлетикою?

– У дитинстві я був досить міцним і великим. У третьому класі пішов до шкільної секціі з легкої атлетики. Тренер подивився на мої габарити і дав у руки ядро. Я тоді думав, що штовхання ядра – це якийсь екзотичний вид спорту і займаються ним три-чотири чоловіки у світі. Після сьомого класу мене запросили навчатися до Харківського спортінтернату. Згодом закінчив школу олімпійського резерву в Херсоні. Ну, а далі пішли збори і змагання, перші перемоги і невдачі.

– Як Ви зазвичай відпочиваєте?

– За останні роки у мене було мало часу для цього. Ось недавно на новорічних канікулах вперше за багато років нарешті-то вибрався на відпочинок з родиною до Словаччини. Там вперше у свої 34 роки став на гірські лижі і спробував з’їхати з гори. Ну, нічого, обійшлося.

– А правда, що Ви намагалися зніматися у кіно?

– Це було у 22 роки. Я тренувався на стадіоні "Динамо", там поруч розташована кіностудія. До нас прийшли кіношники, вони шукали здорових хлопців. Я погодився: потрібні були гроші. Прийшов на кастинг, режисер півгодини мені розповідав про фільм, уже не пам'ятаю про який. А після цього сказав, що, на жаль, взяти не може на роль. Я запитав чому. "У вас занадто добре обличчя" – сказав він!

– У політику не думаєте йти?

– На жаль, я не байдужий до політики. У цій країні жити мені і моїм дітям. Хотілося б взяли політичний напрям, щоб лобіювати інтереси українського спорту. Сьогодні в Україні тільки один стадіон, де можна провести міжнародні змагання з легкої атлетики – у Донецьку. Це не умови...

– Юрію, а крім легкої атлетики, якимось спортом займаєтеся?

– Почав грати у великий теніс. Ще ці

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті