Спорт

Олена Хомрова: «Наш успіх у Пекіні був не випадковим»

Минулого тижня одеська шаблістка Олена Хомрова у складі збірної України з фехтування стала переможцем 3-го командного етапу Кубка світу, що завершився в Італії.

Про те, як пройшли ці змагання, які плани у спортсменки на найближчий час Олена Хомрова розповіла в інтерв'ю кореспондентові «ОВ».

– Олено, в Італії збірна виступила дуже успішно, виборовши перше місце!

– Так. Всі наші дівчата показали, що олімпійський успіх Пекіна був не випадковим. Ми знову, як і на Олімпіаді, але вже у півфінальному двобої, перемогли збірну Китаю, а у фіналі – росіянок. Команда зараз перебуває на першому місці у рейтингу Кубка, але тільки до наступного етапу у травні, який відбудеться у Китаї. Взагалі наше завдання – заробити якнайбільше очок до чемпіонату світу, який відбудеться у жовтні. А найближчим часом я братиму участь у декількох всеукраїнських змаганнях і у складі збірної готуватися до наступного етапу Кубка світу.

– Розкажіть, як Ви прийшли у фехтування?

– У мене спортивна сім’я, тому з раннього дитинства думала лише про спорт. Моя мама багато років працює у фехтувальній школі у Миколаєві. Коли я була у 5-му класі, вона і привела мене до цієї школи. Після цього я одразу почала показувати добрі результати.

– І хто став Вашим першим тренером?

– Анатолій Миколайович Шлікар, з яким ми працюємо досі.

– Ви народилися і навчалися у Миколаєві, а як Вас пов'язала доля з Одесою?

– У 2004 році Анатолія Миколайовича запросили до Одеси, і я вирішила поїхати з ним. Щоправда, багато часу проводжу у рідному Миколаєві, а тут навчаюся у державному екологічному університеті за спеціальністю "гідрометеоролог".

– Часу на навчання вистачає?

– Звичайно, хотілося б більше уваги приділяти заняттям, але це не завжди вдається. Тому хочу подякувати всім викладачам, які мені потурають.

– Олено, після тріумфального успіху в Пекіні до Вас з боку оточення набагато зріс інтерес. А на вулиці вже впізнають?

– Поки що ні. Але, взагалі, такий інтерес до моєї скромної персони не може не тішити. Виявилося, що у нашій країні так багато людей цікавиться фехтуванням. Щоправда, тільки якщо ми щось виграємо. А хотілося б мати таку підтримку завжди.

– Чим Ви захоплюєтеся у вільний час?

– Обожнюю танцювати, іноді можу піти на дискотеку. А взагалі я дуже люблю море і подорожувати. Жаль, що на це бракує часу.

Євген НИЗОВ

Зміна чемпіонів

На традиційній обласній Спартакіаді ФСТ «Динамо» після прикладних видів – самбо і рукопашного бою – проведена першість з шахів за участю 20 команд.

Сталася зміна чемпіонів. Вперше найкращим став колектив Одеського національного університету внутрішніх справ у складі гросмейстерів Юрія Дроздовського, Наталії Здебської та кандидата у майстри Дениса Єремєєва.

Друге місце посіли представники Головного управління МНС в Одеській області. Вперше «бронзи» удостоєні шахісти прокуратури Одеської області.

Визначено найсильніших по шахівницях: на першій – прикордонник кандидат у майстри Олексій Богачов, який виграв усі сім партій; на другій митник, кандидат у майстри Микола Чернецький, на третій – пожежниця, кандидат у майстри Лоліта Морчадзе.

Черговий вид Спартакіади – легкоатлетичний крос – стартує у другій декаді квітня.

Євген ГОРЕЛЮК

Змагаються за Кубок «Чорне море»

В Одесіпроходить футбольний турнір Кубка "Чорне море" пам'ятізаслуженого тренера України Анатолія Зубрицького.

За головний приз змагаються 8 юнацьких команд, що репрезентують Україну, Росію і Молдову. У першій групі – "Чорноморець" (Одеса), "Зімбру" (Кишинів), "Металіст" (Харків) і "Рубін" (Казань), у другій – "Дніпро" (Дніпропетровськ), ДЮСШ №11 (Одеса), "Моноліт" (Іллічівськ) і "Шериф" (Тирасполь). У турнірі беруть участь футболісти 1993 року народження.

За правилами змагань, перші три тури команди будуть суперничати у своїх групах, а потім зіграють стикові матчі, фактично знову розбившись на дві групи, у яких змагатимуться за 1 – 4 і 5 – 8 місця (але з врахуванням набраних раніше очок). У підсумку, кожен колектив проведе по 5 ігор, а переможцем стане команда, яка набрала найбільше очок.

Закриття Кубка Зубрицького відбудеться у неділю, 29 березня.

Євген АЛЕКСЄЄВ

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті