Ціна згаяних можливостей

l Футболісти «Таврії» на зустріч чемпіонату України з «Чорноморцем» прибули до Одеси із наміром взяти реванш (1:3) за поразку у першому колі.

Головний тренер Віктор Гришко виставив такий склад: Ширяєв, Бондаренко, Федоров, Д. Гришко, Белецький, Тришович, Нудний, Яценко, Діденко, Косирін, Левіга.

Суперники (тренер Сергій Пучков) ущільнили свої оборонні редути, висунувши на вістря атак Ковпака та Любеновича. У одеситів у атакуючій лінії перебували Косирін та Діденко.

На жаль, на початку гри захисник Федоров, який дебютував у команді, одержав травму і його замінив Бабич.

Активніше діяли гості, але в них до ударів по воротах справа не доходила. Наш кращий голеодор Косирін був досить активним, але опинявся у становищі «поза грою». Фактично воротар «Таврії» Старцев був без роботи.

Йшла 36-та хвилина. У штрафному господарів у боротьбі за м’яч Любеновича затримав одеський захисник. Арбітр Олег Деревинський (Київ) вказав на «точку». Ковпак реалізував пенальті – 1:0.

У другому таймі грати почав Політило, який замінив Тришовича. На 57-й хвилині Косирін, одержавши на швидкості, як кажуть, пас на блюдці, убіг з м’ячем у штрафний майданчик і, залишившись сам на сам із голкіпером, не зумів його обіграти.

Через п’ять хвилин у аналогічній голевій ситуації опинився Левіга і теж не досяг сподіваного. Якби реалізувалися ці два моменти, одесити могли розраховувати на абсолютно інший результат. Не забиваєш ти – забивають тобі. На 78-й хвилині кримчани здобули право з правого флангу пробити штрафний. Метрів з 25-ти його виконав Ідахор. Ширяєв виявився не готовим до відбиття – 2:0. Так і закінчився цей двобій.

Решта результатів: «Кривбас» – «Зоря» – 2:1, «Ворскла» – «Іллічівець» – 2:3, «Карпати» – ФК «Харків» – 0:2, «Металург» (Донецьк) – «Динамо» – 0:2, «Металіст» – «Дніпро» – 3:2, «Арсенал» – ФК «Львів» – 0:0, «Металург» (Запоріжжя) – «Шахтар» – 1:0.

Попереду «Динамо» – 58 очок, «Шахтар» – 43, «Металіст» – 41 очко. «Чорноморець» посідає 13-те місце – 20 очок.

Зустріч молодіжних (дублюючих) складів «Чорноморець» – «Таврія» завершилася з рахунком 1:0 на користь одеситів. Гол забив Іван Бобка. Після цього дублери «Чорноморця» посідають третє місце.

l У першості України з гандболу «Портовик» (Южне) приймав лідера турніру ЗТР (Запоріжжя), який здобув усі перемоги (21). Судячи за першим таймом (гості вели – 12:9), вони були націлені на виграш.

У другій половині господарі скоротили розрив у рахунку і відновили рівновагу – 21:21. Надійно захищав ворота Володимир Смирнов. Двобій тривав м’яч у м’яч. За шість секунд до кінця южненці вели – 25:24. Однак гості уникнули поразки – 25:25.

У нашій команді по шість м’ячів забили два Олександри – Полторацький та Южбабенко.

Провідні позиції посідають: ЗТР – 43 очки, «Будівельник» (Бровари) – 33, «Портовик» – 24, «ЗНТУ-ЗАЗ» (Запоріжжя) – 20 очок.

l За формулою плей-оф (до трьох перемог) відбулися півфінальні двобої жіночого чемпіонату України з волейболу між командами «Круг» (Черкаси) – «Джинестра» (Одеса).

Після двох переможних зустрічей на своєму паркеті із однаковим рахунком – 3:0 «Круг» третій матч провів в гостях. Одеситки у важкій боротьбі виграли два перші сети – 25:23 та 25:23. На жаль, у трьох наступних партіях черкашчанки перемогли (25:23, 25:21, 15:11).

Тепер у «Джинестри» попереду двобої за бронзові медалі із клубом «Галичанка-Динамо» (Тернопіль). «Золото» між собою розіграють «Круг» – «Сєвєродончанка».

l У десятому турі чемпіонату країни з регбі – 15 одеський клуб «Кредо-63» приймав «Сокіл» (Львів). Сили виявилися далеко не рівними. Підтверджує результат – 58:15 на користь наших регбістів. Особливо відзначалися: Денис Азанов, Олександр Полянський, Микола Делергієв.

12 квітня на одеському стадіоні «Спартак» «Кредо-63» грає із «Авіатором» (Київ). Початок о 13.00.

l 28-м туром завершився чотириколовий регулярний чемпіонат України з баскетболу серед восьми клубів суперліги ФБУ. Напередодні плей-оф для провідного квартету, який визначив свої місця, ці матчі не мали турнірного значення і мали свого роду тренувальний характер.

Так, «Хімік» (Южне), який посів четверту позицію, переміг БК «Донецьк» – 96:65, який йшов вище, а «Азовмаш» із значним рахунком – 90:68 переміг у БК «Київ».

У другому квартеті зафіксовано такі результати: МБК «Миколаїв» – «Сумихімпром» – 80:68, БК «Полтава» – БК «Пульсар» – 75:71.

16 квітня у чвертьфіналах (до трьох перемог) зустрічаються: «Хімік» – МБК «Миколаїв», «Азовмаш» – «Сумихімпром», БК «Київ» – БК «Полтава», БК «Донецьк» – БК «Пульсар».

У двох групах (по п’ять команд у кожній) триває перехідний турнір Української баскетбольної ліги. У третьому турі групи «А» БК «Одеса» після двох поразок від «Говерли» та «Дніпра-Азота» приймала переможця регулярного чемпіонату «Кривбасбаскет». Наша команда усю гру лідирувала і перемогла – 91:80. У її складі особливо виділялися Хілл, який приніс 21 очко, та Владислав Подолян – двадцять. «Говерла» – «Дніпро-Азот» – 90:81. Лідирує «Говерла», яка здобула три перемоги.

16 квітня БК «Одеса» в гостях зустрічається із «Черкаськими мавпами».

l У обласній школі Олімпійського резерву наближається до фінішу чемпіонат Одеси з шахів серед десятирічних дівчаток та хлопчиків.

Після десяти турів лідирує Олена Бойко, яка виграла усі десять партій. У дітей двовладдя: по 8,5 очка набрали Юніс Боруді та Ігор Гуцул.

l Вперше на XVII обласних студентських іграх у змаганнях з карате взяли участь близько 150 претендентів, які репрезентували 13 команд.

Серед студенток чемпіонами стали: Крістіна Вєнік – 53 кг та Настасія Степашко – понад 60 кг (обидві національний університет ім. І.І. Мечникова), Анжеліка Дерлюга – 60 кг (національний політехнічний університет), Лідія Чебанова – абсолютна вагова категорія (економічний університет).

У чоловіків двічі на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднімався представник Південноукраїнського педагогічного університету Євген Степанчук, який переміг у двох вагових категоріях: понад 80 кг та абсолютній.

Решта чемпіонів: Валерій Степанчук – 60 кг та Сергій Безуглий – 75 кг (обидва Південноукраїнський педуніверситет), Дмитро Негатуров – 65 кг (академія холоду), Володимир Зарецький – 70 кг (політехнічний університет), Олександр Костіков – 80 кг (державна академія будівництва та архітектури).

Як і минулого року, командний приз – Кубок здобули каратисти Південноукраїнського педагогічного університету. На другому місці – ОНУ ім. І.І. Мечникова, на третьому – політехніки.