Спорт

Києві дива не сталося

-Через три дні після першого чвертьфінального матчу Кубка УЄФА в Парижі із клубом ПСЖ, що завершився нульовою нічиєю, динамівці Києва в межах чемпіонату України приймали «Чорноморець».

Готуючись до зустрічі-відповіді із французами, Юрій Сьомін дав відпочити великій групі гравців. Проти одеситів виступав далеко не основний склад.

У «Чорноморця» на поле вийшли: Ширяєв, Мельник, Шандрун, Бондаренко, Левіга, Косирін, Нудний, Білецький, Політило, Яценко, Д. Гришко.

Ще не встигли суперники придивитися один до одного, як на третій хвилині Несмачний з лівого флангу метрів з 25-ти потужним «пострілом» послав м’яч у далеку «дев’ятку» – 1:0.

Немов нічого не сталося, двобій тривав в уповільненому темпі, без гострих моментів біля воріт.

Після перерви активніше діяли одесити. На 25-й хвилині Володимир Бондаренко, одержавши м’яч, наблизився до штрафного і, пробивши в дальній кут, «піймав» Шовковського на противоході – 1:1.

Через п’ять хвилин «Динамо» зробило заміну, увівши в «бій» Алієва і Мілевського. Господарі помітно підсилили натиск. На 72-й хвилині Сергій Кравченко сильним далеким ударом вивів киян уперед – 2:1, а на 85-й хвилині Олександр Алієв зі штрафного поставив останню крапку в матчі – 3:1.

Решта результатів 23-го туру: «Зоря» – ФК «Харків» – 2:0, ФК «Львів» – «Металург» (Донецьк) – 0:1, «Таврія» – «Кривбас» – 0:1, «Дніпро» – «Ворскла» – 2:1, «Іллічівець» – «Металург» (Запоріжжя) – 1:1, «Шахтар» – «Арсенал» – 3:0, «Металіст» – «Карпати» – 1:1.

Попереду «Динамо» – 61 очко, «Шахтар» – 46, «Металіст» – 45 очок, «Чорноморець» посідає 13 місце – 20 очок.

-Овідіопольський «Дністер» у чемпіонаті України (перша ліга) у черговому матчі в гостях зустрівся з «Енергетиком» (Бурштин). Як і у першому колі (1:1), так і зараз зафіксована нічия – 0:0.

-Вперше розігрується першість Одеси з міні-футболу серед ветеранів (вік гравців понад 50 років). У чергових матчах зустрілися: «Астра» – «Чага-Одесгаз» – 3:6, «Динамо» – «Інбуд» – 2:2, «Нептун» – «Ришельє» – 3:6.

Провідні позиції посідають: «Динамо» – сім, «Ришельє» – шість, «Чага-Одесгаз» – п’ять очок.

-Після регулярного турніру Української баскетбольної ліги десять команд, розсіяних на дві групи (по п’ять у кожній), продовжують другий етап змагань, де визначаться вісім учасників плей-оф.

БК «Одеса» виступає в групі «А», на жаль, не кращим чином. Заключний матч першого кола одесити провели в гостях із клубом «Черкаські мавпи». Протягом усього двобою наша команда здоганяла. У третьому таймі вона впритул (50:49) наблизилася до суперників. На більше її не вистачило. У підсумку – 84:71.

Половина групового турніру позаду. БК «Одеса» з єдиною перемогою (три поразки) посідає останнє, п’яте, місце. Попереду «Говерла», «Кривбасбаскет», «Дніпр-Азот», «Черкаські мавпи».

У групі «Б» одноосібним лідером є «Будівельник» (Київ), що здобув перемогу у всіх чотирьох зустрічах. За киянами – «Політехніка-Галичина» (Львів), «Ферро-ЗНТУ» (Запоріжжя), «Дніпро» і «Грифони» (Сімферополь).

-Відбулися спарені матчі жіночого чемпіонату України з баскетболу за участю шести команд. Одеська «Біла акація СДЮШОР-2» приймала команду Вінниці.

У господинь проблем не виникло. У першій зустрічі вони перемогли з рахунком – 88:53. Аліса Ягодка принесла 23, а Олена Чистякова – 20 очок.

Наступного дня одеситки також домінували і домоглися перемоги – 79:57. У наших дівчат відзначилися – Аліса Ягодка, Наталя Колотовська, Юля Гладченко.

«Біла акація» посідає третє місце. 16 і 17 квітня вона в рідних стінах зустрічається з лідерами першості – киянками.

-У Бухаресті завершився чемпіонат Європи з важкої атлетики. У складі збірної України виступала представниця одеського спортивного сільського товариства «Колос» Юлія Довгаль. Вона у ваговій категорії понад 75 кг здобула три медалі: у ривку, зафіксувавши 111 кг – срібну, у поштовху – 141 кг – бронзову і у сумі двох рухів – 252 кг – бронзову.

Жіноча команда України посіла третє місце.

Під завісу чемпіонату суперважкоатлет Ігор Шемечко з Львова, набравши 433 кг, удостоєний золотої медалі.

-Два дні на стадіоні «Динамо» тривав міжнародний турнір з легкої атлетики серед юнаків, присвячений 65-й річниці визволення Одеси від фашистських загарбників. У змаганнях взяли участь посланці 11 міст-героїв колишнього Радянського Союзу.

У бігу на 100 метрів Катерина Реньжина (Тула) фінішувала з часом – 11,8 секунд, а москвичка Вікторія Козменко пробігла 800 метрів за 2 хвилини 13,9 секунди. Одеситка Валерія Тимошенко була на цій дистанції другою – 2 хвилини 22,2 секунди.

У штовханні ядра вихованка одеської школи Олімпійського резерву Вікторія Савицька послала снаряд далі за всіх на 13 метрів 13 сантиметрів. У стрибках у довжину киянин Євген Строкань приземлився на позначці 668 сантиметрів. А одесит Сергій Губернаторов був третім – 647 сантиметрів. Він же в бігу на 100 метрів замкнув провідний квартет – 11,5 секунди.

У комбінованій естафеті – 100 метрів (дівчата), 200 (хлопці), 300 (дівчата) і 400 метрів (хлопці) лідируюче тріо склали: Москва, Тула, Мінськ. Одесити були п’ятими.

В олімпійському заліку за кількістю здобутих медалей попереду: Москва, Київ, Санкт-Петербург, Одеса.

Євген ГОРЕЛЮК

Дубль «Одеси» нагороджено «золотом»

Майже місяць тому дублери БК «Одеса» достроково вибороли перше місце у чемпіонаті Української баскетбольної ліги (УБЛ). І лише сьогодні нагороди знайшли своїх героїв.

Як повідомляє прес-служба клубу, підопічні Валерія Балашова минулого тижня здобули комплект золотих медалей і Кубок переможців чемпіонату дублерів УБЛ. Це досягнення стало важливою віхою у розвиткові одеського клубу. Перемога у турнірі означає, що у команди росте хороша зміна.

Також завершився чемпіонат України для дублюючих складів серед команд Суперліги. Приємно відзначити, що його переможцем став клуб Одеського регіону – южненський «Хімік».

Крім цього, кращим тренером сезону названо наставника южненців Олександра Пащенка.