Спорт

Ліцензії одержать найгідніші

Насьогоднішнійдень37 спортсменівнашогорегіонуєкандидатамидозбірноїУкраїни, якавізьмеучастьуХХХлітніхОлімпійськихіграх2012 рокууЛондоні. З них 20 репрезентують Одеську обласну школу вищої спортивної майстерності «Олімпієць».

Як повідомив директор школи Юрій Вишняков, це Ганна Непомняща, Ірина Муравйова, Олег Харитонов, Микола Кремер, Борис Сажай та Костянтин Мельничук (веслування на байдарках і каное), Юрій Коваль (греко-римська боротьба), Андрій Банар, Андрій Юза та Юлія Подолян (тхеквондо), Василь Федоришин, Семен Радулов, Ганна Василенко та Вадим Тасоєв (вільна боротьба), Катерина Карсак, Валентина Жудіна і Станіслав Мельников (легка атлетика) Микола Мільчев (стендова стрільба), Євгенія Висоцька та Валерій Кобзаренко (велоспорт).

– Ми сподіваємося, що наші представники зможуть вибороти ліцензії, увійти до складу олімпійської збірної і гідно репрезентувати Одещину і Україну на такому престижному світовому форумі. Відзначу, що у підготовці спортсменів школі надає велику підтримку керівництво області в особі голови обласної ради Миколи Пундика, губернатора Едуарда Мат­війчука, а також управління з питань фізичної культури та спорту обл­держадміністрації, – підкреслив директор школи і додав, що з часів незалежної України на чотирьох Олімпіадах спортсмени школи неодноразово здобували медалі різних рівнів.

– У 1996 році на Іграх в Атланті Олена Вітриченко стала бронзовою призеркою з художньої гімнастики, а Руслана Таран посіла третє місце у змаганнях з вітрильного спорту. У 2000 році в Сіднеї першим в Україні олімпійським чемпіоном зі стендової стрільби став Микола Мільчев. Також Наталя Бурдейна у стрільбі з лука виграла «срібло», а легкоатлетка Олена Говорова – бронзову медаль. Легкоатлет Юрій Білоног на Афінській Олімпіаді-2004 здобув «золото» і, нарешті, у 2008 році у Пекіні Юрій Чебан став бронзовим призером у веслуванні на каное, – сказав Юрій Вишняков.

Євген Низов

Кубок України –

у ветеранів Одещини

У Бердянську завершився розіграш Кубка України з міні-футболу серед ветеранів (вік гравців понад 40 років).

Успішно виступила одеська команда «Чорне море». На попередніх етапах вона обіграла (12:2) місцевий клуб «Зугрес», 3:0 – «Союз» (Донецьк) і у вирішальному матчі здолала «Аякс» (Шахтарськ) з рахунком – 2:0.

Обидва м’ячі забив Віталій Ятло, який став найкращим голеодором турніру.

Медалі також вручено: Сергію Торшину, Валерію Кардецькому (капітан), Олегу Безуглому, Володимирові Возному, Михайлові Саричову, Геннадію Мірошниченку (граючий тренер), Романові Смирнову, Валерію Чмілю, Володимирові Пошехонцеву, Миколі Ткачуку.

Відбулися матчі передостаннього туру відбіркового чемпіонату Одеси з міні-футболу серед 12 команд ветеранів, після якого шість найсильніших далі змагатимуться за нагороди.

Ось їхні результати: «Істок» – «Чорне море» – 1:3, «Астра» – «Соборка» – 5:1, «Аквадом» – «Таврія-В» – 0:6, «Чага» – «Дзержинець-2» – 7:0, «Дзержинець» – «Отрада» – 5:3, «Ришельє» – «Нептун» – 8:1.

Провідні позиції посідають: «Ришельє», «Таврія-В», «Чорне море», «Соборка», «Астра», «Отрада».

Євген Горелюк

Тренер задоволений першим збором «Чорноморця»

Після повернення з Туреччини го­ловний тренер Роман Григорчук в інтерв’ю прес-службі клубу розповів про те, як проходив перший цього року тренувальний виїзд команди:

– Я дуже задоволений збором. Так рідко буває, щоб нічого не заважало: ані погода, ані травми. Усе пройшло гладко і плідно. Нам вдалося виконати всю заплановану роботу і зіграти шість спарингів, а це чимало. Очевидний прогрес в організації гри та у її якості. За час, проведений у Туреччині, футбол у виконанні «Чорноморця» ставав усе виразнішим і навіть, не побоюся цього слова, пізнаванішим. А це дуже важливо. Далі нам необхідно розвивати досягнуте, удосконалюватися.

– Хто з потенційних новачків «Чор­номорця» справив на вас сприятливе враження, і чи буде з кимось із них найближчими днями підписано контракт?

– З тих новобранців, хто працював з нами на зборі, п’ятьох я бачу у складі. Вони на 100 відсотків здатні допомогти «Чорноморцеві», причому із прицілом на Прем’єр-лігу. Це добре, що ми змогли побачити їх у ділі. Звичайно, хотілося б більше таких гравців, але важливо, що вже є футболісти, які спроможні підсилити команду.

– Під час зборів до «Чорноморця» після перегляду в «Таврії» повернувся Дмитро Гришко. Чи розраховуєте Ви на нього, як на гравця основного складу?

– Розумію і бачу, що футболіст, який вже жив надією потрапити до клубу пре­м’єр-ліги, зараз не в настрої. Я ска­зав Дмитру, що з мого боку він може розраховувати на цілковиту підтримку, а далі усе залежить від нього. Гришко у команді і разом з усіма повинен боротися за свою позицію на полі.

– Гра з яким суперником у Туреччині справила на Вас найкраще враження?

– Насамперед, хочу сказати про наш підхід до контрольних матчів. Нам не цікаво грати з командами низького рівня. Ми прагнемо зустрічатися тільки з клубами вищих ліг, учасниками єврокубків, причому різними за стилем. Розмаїтість дозволяє більше навчитися нашим футболістам, а нам побачити їх у різних ситуаціях. Всі наші суперники в Туреччині були сильні та цікаві. Який матч був найкращим? Можливо, перший тайм зустрічі з «Амкаром». Вразила гра з «Хазаром». У ній брали участь всі наші молоді футболісти, і «Чорноморцеві» вдалося домогтися перемоги. А успішний результат дуже важливий, особливо для футболістів. Наприклад, з «Амкаром» ми провели гарну гру, але поступилися. Перемога дуже важлива в плані наочної демонстрації того, що твоя робота приносить плоди. Спорт така штука, що треба завжди прагнути до виграшу. І дуже добре, коли це прагнення підтверджується позитивним результатом. Наша мета – сформувати свій стиль гри, і з його допо­могою домагатися перемог.

– Питання, що хвилює багатьох оде­ських уболівальників. Які перспективи Костянтина Балабанова у команді?

– Мені, наприклад, було незрозуміло, чому торік Балабанов майже не грав за «Чорноморець». Напевно, є якісь причини, але про це найкраще запитати самого футболіста. Костя має чудові людські якості. Наскільки я його встиг пізнати за спільною роботою, він – талановитий футболіст. Але при цьому хочу підкреслити, що спортсмен повинен правильно сприймати навантаження, їх переносити. Тут існують проблеми. Не виключено, що це справа часу. Можливо, організм не впорався з навантаженнями. Гадаю, що на другий збір Балабанов з нами не поїде і працюватиме в Одесі з «Чорноморцем-2» для того, щоб вивести себе на необхідний рівень. Напевно, ми складемо для нього додаткову індивідуальну програму підготовки. Ми подумаємо над тим, як допомогти Кості. Якщо все вдасться, то футболіст Балабанов повернеться.

– Які плани на найближчий час?

– У четвер вранці вилітаємо на другий турецький збір. Його проведемо там же, де і перший – у Сіді. Контрольні матчі заплановано на 6, 9, 12, 13, 15 і 16 лютого. 6-го і 9-го хочемо зіграти двома складами. Втім, як завжди, під час зборів можуть статися якісь корективи у розкладі спарингів.

За матеріалами офіційного сайту

ФК «Чорноморець»

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті