Пішла «дунайка»!

На Дунаї почався промисловий вилов оселедця. Державна Агенція рибного господарства України встановила припустимий вилов оселедця в розмірі 450 тонн, тобто на рівні минулого року.

– Кожне рибодобувне підприємство одержує офіційний документ – Дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів, тобто на промисловий вилов, – говорить іхтіолог Вилківського територіального відділу Західно-Чорноморської рибоохорони Ігор Рильський. – Промисловий вилов почали здійснювати 520 рибалок 13 рибодобувних підприємств, 9 з яких входять до Дунайської асоціації рибальських господарств міста Вилкового та 

4 – підприємства з міста Кілії. Реєстрація промислових документів триває.

За словами рибалок, вилови поки що незначні, косяки оселедця до Дунаю заходити не поспішають. Це пов’язано із несприятливою погодою – впливом вітрів та низькою температурою води в річці. Інтенсивність ходу оселедця на нерест вгору по Дунаю зростатиме з потеплінням і, згідно з багаторічними спостереженнями, досягне піку напередодні Великодня.

Для жителів Придунав’я оселедцева путина – це сезонний заробіток, коли рахунок іде на тижні. Сьогодні попит на делікатесний морепродукт великий, хоча на місцевому ринку ціна на «дунайку» становить 70 – 80 грн за кілограм.

Щорічна міграція оселедця до місць нересту змушує рибні косяки долати відстань у 500 – 600 км. Нереститься риба в районі болгаро-румунського кордону, біля міст Русе, Сомовіт, Джурджу.

Выпуск: 

Схожі статті