М’ясо про запас

У цьому сезоні значно підвищився попит на молодняк птиці. 

Голова спеціалізованого сільгоспкооперативу «Вікторія», депутат Кілійської районної ради Дмитро Іванович Арте­менко задоволений тим, як почався новий інкубаційний сезон:

– Реалізація чудова: найперший виводок у кількості чотирьох тисяч гусенят, який ми одержали 21 березня, люди розкупили вже через 9 годин після їх­ньої появи на світ. Також швидко пішли всі наступні партії. Загалом ми планували цієї весни отримати щонайменше 60 тисяч гусенят, але, мабуть, буде більше: наразі в інкубатори вже закладено 32 тисячі яєць. 

Племінного яйця у підприємства більше ніж досить: якщо торік в СВК «Вікторія» маткове поголів’я гусака становило 4,5 тисячі, то цього року його збільшили до 5,5 тисячі голів. 

Молодняк птиці (а в СПК «Вікторія» є ще й курчата породи «адлер сріблистий») закуповують не тільки жителі Одещини.

– У нас уже є оплачені замовлення з Харківської та Луганської областей, де оптовики замовили партії по 4 тисячі голів. Попри те що одне гусеня коштує 35 гривень, за нашою продукцією вибудовуються черги. 

Підвищений попит на птицю Д. Ар­теменко пояснює прагненням населення виростити в себе на подвір’ях її якнайбільше. Племінний гусак, наприклад, виростає протягом трьох-чотирьох місяців, харчуючись не тільки комбікормами, але й звичайною травою, після чого птицю можна забивати й закладати в морозильні камери. 

Для жителів села Фурманівка наявність трьох гусеферм, дві з яких мають статус племінних, а також вирощування курей, – це стабільні робочі місця.

– Раніше багато які мої односельці прагнули виїхати на заробітки, а тепер завважили, що доходи того не варті, оскільки в містах дуже дорого обходиться оренда житла, – говорить депутат райради. – Останнім часом багато хто повертається додому, адже в рідному селі є не тільки робота, але й цілий пакет соціальних привілеїв: хліб за півціни, пільгові ціни на той же молодняк птиці, який можна виростити для потреб родини. 

Выпуск: 

Схожі статті