Відповідально та узгоджено

Вчора відбулася восьма сесія Одеської обласної ради, яка мала на меті не лише підбиття підсумків 2016 року, але й окреслення перспектив року наступного. На порядок денний було винесено понад шістдесят питань.

Депутати готувалися до сесії ретельно та відповідально: майже два тижні тривали засідання постійних і тимчасових комісій, на яких узгоджувалися позиції щодо кадрових питань, суспільно значущих програм, джерел економічного розвитку області, опрацьовувалися проекти рішень, аби вже в сесійній залі подати обґрунтовані пропозиції. Про відповідальне ставлення до підсумкової сесії свідчить і те, що вона розпочалася майже вчасно. Гімн України, яким традиційно відкривається форум народних обранців, пролунав о 29 хвилині на одинадцяту, щойно скінчилася процедура реєстрації. Присутніми були 72 депутати з 82.  

На початку засідання голова обласної ради Анатолій Урбанський звітував про свою діяльність за рік. 

– Ми добре співпрацювали, попри нашу приналежність до різних партій і те, що у нас різні погляди. Всі зусилля були спрямовані на охоплення численних проблем розвитку Одеської області, на вирішення питань, пов'язаних із соціально-економічним поступом, ефективним використанням потенціалу, природних ресурсів нашого краю, охороною довкілля, та бага­тьох інших. Ми показали всій Україні приклад, як у скрутний для країни час можна займати активну позицію у вирішенні проблем області та громадян, – наголосив Анатолій Ігорович, дякуючи колегам за конструктивну роботу протягом року. 

Звіт голови облради депутати прийняли оплесками та проголосували за прийняття його в цілому переважною більшістю голосів.

Вже з самого початку сесії стало ясно, що депутатські комісії працювали плідно: розбіжностей при голосуванні за питаннями порядку денного, що розглядалися до перерви, майже не було, а з п’ятьох «провалених» питань два внесено з голосу, ще два – це поправки, які заздалегідь у комісіях не розглядалися.

Питання виділення коштів на закупівлю ліків для обласного онкологічного диспансеру стало тим каменем, на якому тимчасово спіткнулася сесія. Адже виділення цих коштів у 2016 році розбалансовує бюджет року, що добігає кінця. Згоди щодо цієї проблеми в сесійній залі депутати дійти не змогли, і головуючий Анатолій Урбанський оголосив перерву для узгодження технічних питань у комісіях. Після перерви депутати проголосували спірне питання і плин сесії більше не переривався. Обранці Одещини ухвалили програми розвитку і бюджет області на 2017 рік. Докладний репортаж буде опублікований в наступному номері «ОВ».

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті