Регістр втрачає репутацію

Міністерство економічного розвитку та торгівлі наказами від 6 березня № 286 та № 287 заборонило на території України зовнішньо­економічну діяльність Російського морського регістра судноплавства та його української філії – Морського регістра судноплавства в Україні

Що означає таке рішення в політико-економічному вимірі у країні та зокрема в нашому регіоні? З цим питанням ми звернулися до юриста Української незалежної морської профспілки Бориса Бабіна:

– Російський регістр має власні філії в усіх крупних портах України, тому така заборона прямо вплине на ситуацію з морегосподарським комплексом Одещини. Заборону здійснено за поданням Військової прокуратури Південного регіону України, що розташований в Одесі, але серед іншого веде справи, пов’язані з окупацією Криму. Тому нескладно здогадатися про підстави такої заборони, адже в останні три роки саме вказане російське федеральне унітарне підприємство несло відповідальність за технічний нагляд за портовими об’єктами, суднобудівними та судноремонтними компаніями, торговельними суднами, які були незаконно відібрані російською владою у українських власників у Криму. А тепер ще й десятки українських робітників російського регістру в Одеському регіоні, здебільшого фахівці високого рівня, що віддали морському господарству десятки років сумлінної праці, стали заручниками незаконних дій своїх російських роботодавців. На жаль, у Криму російський регістр поставив політичні завдання влади РФ вище, ніж права власника та вимоги безпеки судноплавства, і зараз про це буде знати все морське співтовариство світу. Морські регістри успішно працюють у сфері світового судноплавства лише за умов своєї бездоганної репутації – і таку репутацію Російський морський регістр судноплавства сьогодні явно втрачає, – вважає юрист.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті