Ціна часу

На офіційному сайті Одеси з’явилася інформація про початок масштабних робіт у двох багатопрофільних міських клінічних лікарнях – № 1 і № 11, що по суті являють собою медичні містечка зі своєю спеціалізацією та власними усталеними потоками пацієнтів.   

Обидві ці лікарні приймають найбільшу кількість пацієнтів по «швидкій». МКЛ № 1 взагалі колись розглядалася як основна база для створення лікарні швидкої медичної допомоги, там навіть передбачалося спорудити новий корпус. Проте не склалося. Та й змінилося відтоді багато чого. Сьогодні МОЗ, наприклад, не наполягає, як раніше, щоб місто-мільйонник неодмінно мало лікарню швидкої допомоги. Цілком досить, щоб у госпітальному окрузі були лікарні інтенсивного лікування з палатами нагальної терапії. Цим вимогам в Одесі найкраще відповідають МКЛ № 1 і МКЛ № 11. 

Після капітального ремонту в МКЛ № 11 з’явиться оснащене сучасним устаткуванням приймально-діагностичне відділення. Воно дозволить оцінити, наскільки тяжким є стан пацієнта, проводячи необхідні обстеження в одному приміщенні, а не в різних корпусах лікарні, як зараз. 

Із МКЛ № 1 до МКЛ № 11 планується перевести одне з двох гінекологічних відділень на 40 ліжок. Відділення переведуть разом з усім штатом працівників, тож люди безробітними не залишаться. 

Крім того, в МКЛ № 11 з’явиться відділення гемодіалізу. Це дасть змогу дещо розвантажити аналогічні підрозділи в МКЛ № 10 і в обласній клінічній лікарні, а також створити додаткові побутові вигоди для тяжкохворих пацієнтів: ті зможуть проходити гемодіаліз, де їм ближче, і вибрати лікаря.  

У МКЛ № 1 планується провести реконструкцію й переоснащення хірургічного корпусу для створення в ньому центру екстреної стаціонарної допомоги.

По завершенні запланованих робіт і переоснащенні лікарні ургентні хворі зможуть одержати всі види допомоги за профілем установи в межах одного приміщення. Це дозволить виграти час, необхідний для порятунку життя, і максимально ефективно залучати провідних фахівців лікарні до подавання оперативної допомоги пацієнтам, зокрема при політравмах, інсультах, ускладненнях цукрового діабету.

Крім того, незабаром у МКЛ № 1 і № 11 почне працювати пілотний проект, за яким пацієнти, що надходять до лікувальних установ по «швидкій», протягом перших трьох днів забезпечуватимуться медикаментами безкоштовно. Так 26 квітня вирішено на сесії Одеської міської ради. У рамках цільової програми «Здоров’я» на це виділено 5 мільйонів гривень. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті