Геройський зенітник

Командир гармати гвардійського зенітного артилерійського полку, сержант Данило Хрисанфович Губа збив десять ворожих літаків. Знищив він і чимало наземних цілей. 

Відважний артилерист народився 

11 грудня 1910 року на Уралі. Закінчивши 7 класів, працював у відділенні зв'язку. На початку 1942 року Данило Хрисанфович був призваний до війська і направлений на Ленінградський фронт. В червні того ж року був тяжко поранений. Після одужання, у травні 1943 року, його призначили командиром гармати зенітної батареї.  Воював на Воронезькому, 

І Українському та І Білоруському фронтах. 

11 квітня 1945 року під час прикриття переправи через річку Одер на його гармату спікірували п’ять ворожих винищувачів 

FW-190. Головному літакові вдалось скинути бомбу, проте артилеристи вели вогонь, аж поки не збили повітряну ціль. Проте вибуховою хвилею гвардії сержанта Губу з товаришами було  відкинуто убік і присипано землею. На щастя, всі залишилися живими. 

Наприкінці  квітня 12 літаків супротивника налетіли на зенітну батарею. Обслуга гармати гвардії сержанта Губи першою відкрила вогонь і збила ворожий літак. 

Відзначився він і у вуличних боях у Берліні.

31 травня 1945 року Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії сержантові Д.Х. Губі було присвоєно звання Героя Радянського Союзу зі врученням ордена Леніна та медалі «Золота Зірка». Він також нагороджений орденами Червоної Зірки, Слави ІІІ ступеня, Вітчизняної війни І ступеня, медалями «За відвагу», «За бойові заслуги». 

У 1945 році Данило Хрисанфович був демобілізований. Жив у селі Андрієво-Іванівка. Працював у колгоспі.

Помер 24 квітня 1996 року.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті