Вперше на виїзді

У Полянецькому відбулося виїзне засідання районної координаційної ради з питань місцевого самоврядування. В ньому взяли участь голова РДА Віталій Свічинський, представники місцевого самоврядування, медичних закладів, голови профільних комісій та політичних фракцій райради.

Відкриваючи зібрання, голова райради Олександр Ха­патнюковський відзначив, що у виїзному форматі засідання проводиться вперше за кілька останніх років. Це практикуватиметься й далі. Місце заходу обумовлене тим, що за останній рік у Полянецькій сільраді спостерігається значний прорив у розвитку первинної медицини та благоустрою села – хоча місцева громада й не належить до найбагатших.

Тож насамперед присутні відвідали сільську лікарняну амбулаторію. Перед початком екскурсії Полянецький сільський голова Володимир Денисюк розповів, що 2017 року пріоритетним напрямом у розвитку території визначено саме медицину. Тому сьогодні основна увага приділяється ремонту і облаштуванню Полянецької амбулаторії та Глибочанського фельдшерського пункту. В межах реалізації спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» здійснено капітальний ремонт будівлі амбулаторії і придбано новітнє медичне обладнання, зокрема сучасні кардіограф та аналізатор крові. На все витрачено понад 200 тисяч гривень, з яких лише 65 тисяч – із сільського бюджету. Ремонт Глибочанського медзакладу виконується коштом місцевих підприємців і сільгоспвиробників, головним чином ПП «Добробут», яке очолює Валерій Волошин. 

Під час огляду дехто з присутніх виказав бажання зробити аналіз крові та кардіограму.

За традицією пленарна частина розпочалася з доповіді В. Денисюка про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку. Крім згадуваних заходів із покращення медичної сфери, він відзначив іще кілька пунктів. Це поточний ремонт комунальних доріг, пам’ятника загиблим воїнам у Полянецькому, завершення робіт з відновлення вуличного освітлення у Глибочку, утримання в належному санітарному стані територій сіл, зокрема кладовищ, ряд інших справ. Загалом на виконання цих завдань у сільській скарбниці заплановано 668,1 тисячі гривень. 

Також розглянули роботу закладів охорони здоров’я щодо забезпечення доступності та якості первинної і вторинної медичної допомоги, реформування медицини в районі. Доповідали лікар сімейної медицини ЦПМСД Анатолій Чорний та головний лікар ЦРЛ Сергій Ткаченко. А про найближчі перспективи медичної справи в районі поінформував Віталій Свічинський. 

У плині обговорення питання «Про благоустрій, озеленення, забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах району» ішлося про боротьбу з карантинними бур’янами та благоустрій територій. 

Насамкінець Олександр Хапатнюковський ознайомив учасників засідання з положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад».

Далі учасники заходу вирушили до Глибочка, де ознайомилися з ремонтом фельдшерського пункту. Завітали й на садибу ПП «Добробут», щоб привітати засновника сільгосппідприємства Івана Йосиповича Волошина з 74-річчям. 

Підбиваючи підсумки, учасники засідання зійшлися на думці, що корисність таких заходів полягає в поширенні практичного досвіду місцевого самоврядування, обговоренні нагальних питань, над вирішенням яких необхідно працювати всім разом. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті