Перспективний діалог

Голова обласної ради Анатолій Урбанський взяв участь у форумі щодо розвитку та поглиблення співпраці між Радою Європи і Україною в Одеській області відповідно до пріоритетів та цілей Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

У заході також брали участь представники обласної державної адміністрації, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, районних державних адміністрацій Одеської області, незалежні експерти.

– Ми сьогодні бачимо хороші результати в соціальній сфері завдяки тому, що Одеська область рухається в напрямі реформ і стає все ближчою до європейських партнерів. Але, безумовно, варто говорити не тільки про досягнення, але й про труднощі, – зазначає Анатолій Урбанський.

Головна мета заходу – сприяння діалогові між органами виконавчої влади центрального та місцевого рівнів, громадськістю та експертною спільнотою 

задля досягнення ефективних результатів на місцевому рівні у процесі ключових реформ з урахуванням європейських стандартів і практик. Як наслідок діалогу, передбачено опрацювання спільних дій, що можуть бути реалізовані в межах проектів Ради Європи в Одеській області.

Обговорювалися такі теми, як реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, зокрема секторальна децентралізація в охороні здоров’я, освіті, культурі, розвиток регіональної та місцевої демократії, потреби і захист прав вимушено переміщених осіб, протидія домашньому насильству, захист прав дітей, доступ до правосуддя, реформа виборчого законодавства та комунальних ЗМІ.

– Я вже не перший раз на Одещині, і хочу відзначити її великий потенціал, – говорить керівник Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг. – Тут є бажання з боку місцевої влади співпрацювати з нами, також є активні громадські організації, що бажають бачити Одесу європейським містом.

Офіс Ради Європи раніше працював переважно у столиці. Але нині організація переключила свою увагу на окремі області України. І особливо – на Одещину, що вже нагромадила чималий досвід у розвитку міжнародних зв’язків.

– Одеська область – найбільша й найбагатонаціональніша в Україні, – нагадав Анатолій Урбанський. – За останні три роки вона набрала дуже гарний темп у розвитку. Цьому сприяє зокрема те, що в рамках децент­ралізації ми одержали досить велике фінансування.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті