Завдяки майстерності й трудовій звитязі

У ТОВ  «Світанок С.М.» по-господарськи займаються рослинницькою галуззю. У повсякденній роботі широко використовують новітні прогресивні технології вирощування сільськогосподарських культур, суворо дотримуються сівозмін, у ґрунт кладуть насіння лише високоврожайних сортів та гібридів, у достатній кількості заправляють масиви поживою. Словом, усі роботи на ланах стараються виконувати, спираючись на науку та останні досягнення у сільському господарстві.

Виконання виробничих процесів на полях організовує головний агроном, кандидат сільськогосподарських наук Сергій Павлюченко. Помічником у нього є сумлінний працівник, агроном Віталій Брадарський. У тому, що весь машинно-тракторний парк господарства працює мов годинниковий механізм, є заслуга, крім самих механізаторів, і головного інженера Сергія Піпера.

Техніка тут переважно сучасна, ефективна і потужна. У розпорядженні землеробів три трактори «Кейс-340», комбайн «Лексіон-670», повний комплект ґрунтообробних і посівних знарядь іноземного виробництва, сім автомашин «КамАЗ» та інші агрегати, якими обробляються у господарстві 5600 гектарів орної землі, де щороку плекаються  різноманітні сільгоспкультури.

Наприклад, цього року озиму пшеницю вирощували на 2800 гектарах, озимий ячмінь – на 280, горох – на 388, ріпак – на 455, соняшник – на 1500, кукурудзу – на 565, сорго – на 390 гектарах. 

Якщо говорити про врожайність ранніх зернових і зернобобових, то слід зазначити, що світанківці посіли друге місце в ра­йоні, отримавши з кожного гектара по 37,2 центнера зерна. Особливо тут потішила кукурудза: на кожному гектарі її намолотили по 50 центнерів.  

У господарстві думають і про наступний урожай. Вже заклали міцну основу майбутньому ужинку. Озимі розмістили на 3000 гектарах. Отримали чудові сходи. Старожили кажуть, що таких посівів не було з десяток років. 

Площі під просапні й технічні культури – 2600 гектарів – повністю підготували відповідно до технологічних вимог, зокрема, задискували, внесли мінеральні та органічні добрива. 

Серед багатьох чинників, які забезпечують отримання високих врожаїв за будь-якої погоди, є один, мабуть, найголовніший – це висока майстерність і трудова звитяга людей. І такі цінні якості властиві всім хліборобам цього сільгосптовариства. Серед механізаторів є навіть двоє з вищою освітою. Це Олександр Бужацький та Олександр Краснюк. Немає ніяких секретів у рослинницькій галузі і для Едуарда Пянковського, Олексія Мунтяна, Андрія Татаріна, Олександра Затуливітра, Геннадія Коренги, Віктора Єждіна, Олександра Богачова, Андрія Іщенка, Миколи Колісниченка, які вміло експлуатують трактори та комбайни. А щоб уся техніка функціонувала безвідмовно, їм у цьому допомагають зварник Сергій Богачов і слюсар Любомир Служенко. 

Такими ж відданими своїй роботі є й автомобілісти Микола Загороднюк, Сергій Ткаченко, Олександр Грицук, Микола Черненко, Ігор Максименко, Віталій Грицук, Антон Надтока на чолі  із завідувачем гаража Віктором Вівчаренком. На належному рівні працює у «Світанку» й тік. Тут невеличкий колектив ось уже кілька десятків років очолює добросовісний спеціаліст, агроном за фахом Ілля Плукчі, завдяки якому на гармані завжди лад. 

Рік у рік «Світанок» входить до числа найкращих у районі. Очільник підприємства Іван Оліярчик – людина на своєму місці. Йому притаманні добре знання справи та чималі організаторські здібності. Він завжди перебуває в русі, старається, щоб господарство було серед лідерів, уважно стежить, щоб землероби мали високі заробітки, добрі умови праці та відпочинку.  

Таким же відданим працівником є й заступник директора по роботі з пайовиками Валентина Прутьян. Тут постійно, вчасно і повністю розраховуються з орендодавцями, яких є до тисячі чоловік. Всі питання вирішуються толерантно та професійно.

Выпуск: 

Схожі статті