Надії не справдилися

Цьогорічна незвичайна весна внесла чимало коректив у роботу сільгоспвиробників. Виконуючи декілька агротехнічних операцій одночасно, хлібороби виявляють свою гнучкість у прийнятті рішень. Адже погодні умови диктують свої правила і чим швидше аграрії пристосуються до них, тим вагомішим буде результат у вигляді отриманого урожаю.

– На середину квітня в Захарівському районі посіяно 420 гектарів ярого ячменю, 250 га – гороху, 110 га – вівса та 15 га – пшениці, – розповів головний спеціаліст з питань сільського господарства Захарівської райдержадміністрації Ігор Котляр. – Зважаючи на дивну весняну погоду, керівникам деяких сільськогосподарських підприємств довелося відмовитися від запланованої кількості гектарів під ячменем. Решту вищеназваних культур планують посіяти на ста відсотках площ. Повним ходом триває сівба соняшника – при плані 12 тисяч 100 гектарів станом на 16 квітня заврожаїли майже 900 га. Останніми роками аграрії вирощують і такі культури, як льон (поки що 85 гектарів посіяли у виробничо-торгівельній фірмі «Олтіс»), нут (22 гектари – у ТОВ «Правда») та сочевицю (400 га – у ТОВ «Райз-Агро»). Аграрії району вже двічі провели підживлення озимого клину: 12 тисяч 700 гектарів пшениці, понад 6 тисяч га – ячменю і майже 2 тисячі га ріпаку. Для цього було закуплено достатню кількість мінеральних добрив – 4 тисячі 200 тонн.

Загалом, практично всі сільгоспвиробники розраховують на власні фінансові ресурси. Якщо виникає необхідність, користуються банківськими кредитами. А от широко розрекламовані аграрні розписки на Захарівщині не спрацювали. Декілька місяців тому до району приїздили регіональні представники за даною програмою фінансування виробників сільськогосподарської продукції. Вони детально розповіли про можливості отримання коштів під майбутній урожай і всіляко закликали місцевих аграріїв скористатися цим шансом залучення додаткових грошей. Таке бажання виявило одне досить потужне фермерське господарство. Проте до укладення аграрних розписок справа так і не дійшла.

Фото авторки

Выпуск: 

Схожі статті