Лихо приборкано. Що далі?

Жахлива новина про те, що загорілась балтська школа №3, швидко розлетілась Балтщиною. У будівлю школи влучила блискавка, яка і стала причиною пожежі. Незважаючи на те, що трагедія скоїлася майже опівночі, всі небайдужі люди поспішили на допомогу, щоб приборкати вогняну стихію. Вони рятували майно разом із пожежними службами, які працювали у посиленому режимі. Допомогу надавали фермерські господарства, комунальні служби, військова частина.  До пів на четверту вогонь було локалізовано.

За офіційними даними, пожежа нанесла надзвичайно великі збитки. Повністю згоріли дах і третій поверх будівлі. На попіл перетворилися наочні посібники, меблі, оргтехніка. Те, що уціліло, – двері, парти, стільці, шафи, дидактичний матеріал, люди виносили на подвір’я і відмивали від кіптяви. Також суттєво постраждали і інші поверхи. Загалом згоріло 9 класів, учительська, директорський кабінет, коридор.

– Сергію Сергійовичу, лихо приборкано. Що далі? – звертаюся до міського голови Балти.

– Хочу висловити щиру вдячність всім, хто прийшов на допомогу. Завдяки злагодженій роботі, нам вдалося приборкати вогняну стихію. Але збитки нанесені неймовірні, відповів Сергій Мазур. 

– Відомо, що голова Одеської ОДА Максим Степанов  приїхав до Балти, щоб разом проаналізувати ситуацію та допомогти у своєчасному відновленні будівлі… 

– Ми проаналізували ситуацію, спеціалісти обстежили школу. Максим Володимирович обіцяв в найкоротші строки винайти значні ресурси для спільного вирішення проблеми нашоі громади. 

Як зазначив Максим Степанов, наразі школа непридатна для навчального процесу. Але усі її учні першого вересня підуть на навчання. У нас є декілька рішень цієї проблеми. Щодо відновлення школи, то протягом півтора місяця відповідні фахівці проаналізують збитки та розроблять проект реконструкції. Їхнє завдання – терміново зробити проект разом із місцевою владою, моє завдання – знайти фінансування на відновлення будівлі, – підкреслив Сергій Мазур.

Нагадаю, школа належить до архітектурних пам’яток старовини і була окрасою міста. У 2016 році в ній проведено капітальний ремонт. Нинішнього року заклад відзначив 82-річчя. Тут навчається майже 700 учнів, працює 60 вчителів.

P.S. Школу в місті Балта Одеської області відновлять у максимально стислі терміни. Про це під час виїзної апаратної наради заявив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

«Я відправив на місце представника управління капітального будівництва, аби терміново зробити відповідні акти і визначитися з попередньою сумою, яка необхідна для реконструкції будівлі школи. Навчальний процес не має зупинятися».

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення віце-прем'єру Геннадію Зубку надати кошти на відновлення школи Балтській ОТГ.

 

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті