Зоріє храм Дванадцяти апостолів

Храм дванадцяти апостолів закладено в с. Мирони Балтської ОТГ. Перед заснуванням нового храму проведено релігійний обряд.

На місці зведення культової бспоруди архієпископ балтський і ананіївський Олексій здійснив чин заснування церкви. Її возведуть на честь 12 апостолів. У заході взяли участь священики Свято-Покровского Балтско-Феодосієвського чоловічого монастиря та інших храмів Балтського округу, місцеві жителі. 

Староста села Лідія Михайлюк наголосила, що сільські жителі хочуть мати у своєму селі церкву і навіть готові зводити її власними силами. 

Причетними до побудови нової церкви є житель м. Балта Юрій Герасименко, який за власні кошти зводить приход Дванадцяти апостолів, а також майстри-будівельники. Будівництво храму, на думку Юрія Герасименка, стане загальнонародною будівлею.

В процесі закладки нового храму відбувся молебен. Молилися переважно за відновлення миру в країні.

Як згадують старожили, близько 1793 року в селі діяв костел, назва якого не збереглась. Він був зруйнований до 1850 року. 

За історичними даними, у 1772 році заснована Церква Покрови, яка у 1794 перетворена з греко-католицької на православну. До неї було прибудовано дерев’яну одноверху дзвіницю. У 1901 р. церква була приписана до Балтського собору, і теж не збереглася. З тих пір віряни ходили на службу до балтських церков.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті