Вчитель з династії вчителів

Справжнього вчителя, який за покликом серця вирішив пов’язати свою долю з нелегкою педагогічною працею, вирізняють щирість душі та відкритість погляду. Спілкуючись з такими педагогами, відчуваєш їхню глибину переживань за долю дітей, яких доручили їм батьки для навчання і виховання. По суті, другою мамою, порадником, другом, наставником для своїх учнів є вчителька молодших класів Бакшанського опорного навчального закладу Інна Василівна Герчіу. Народилася вона в селі Бакша в сім’ї педагогів: батько – вчитель історії та правознавства, мати – заступник директора з навчально-виховної роботи та вчителька біології та хімії, брат за освітою – вчитель історії та географії. Після закінчення школи вступила до Балтського педагогічного училища, де здобула спеціальність вихователя школи-інтернату та дитячого будинку, а потім – до Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини за спеціальністю вчитель початкових класів, української мови та літератури.

Її педагогічний стаж на даний час становить 13 років. За цей час Інна Герчіу була нагороджена Почесною грамотою Всеукраїнської Спілки викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти, Подякою координаторів міжнародного конкурсу з російської мови «Русский медвеженок», Подякою координаторів міжнародного конкурсу з англійської  мови «Гринвіч». Своїх учнів Інна Василівна любить за щирі і відкриті серця, а свою професію – за багатогранність. На її думку, вчитель молодших класів, окрім того, щоб збагатити відповідним багажем знань, насамперед, повинен виростити своїх учнів хорошими людьми і щирими патріотами своєї Батьківщини.

Інна Герчіу - щаслива мама. Має чудову дев’ятирічну донечку Карінку, яку просто обожнює. Інна ділиться: «Я щасливий вчитель. Кожен мій урок – це маленький спектакль, це уроки людяності, етичності, моральності, пізнання себе і світу, уроки всебічного розвитку особистості. «Від образного світу уроку – до образного власного «Я» - саме так можна визначити шлях учня, який він долає у своєму зростанні на уроці. Я вірю, що мої найкращі уроки -ще попереду». Жінка захоплюється кулінарією, квітами, любить читати художню літературу та слухати музику. На думку Інни Василівни, складовою успіху вчителя є прагнення до самовдосконалення.

«Сьогодні дуже важливо, щоб учитель був творчою, саморозвиненою особистістю. Сучасний вчитель – це професіонал, він має бути і артистом, і художником, і письменником, і співаком, але при всьому цьому завжди залишатися і учнем. Хороший учитель постійно повинен продовжувати вчитися: вчитися працювати над собою, вчитися спілкуватися з дітьми, вчитися готуватися до уроку. Вчитися, вчитися та ще раз вчитися!» - каже Інна Герчіу і додає: «А ще одне найголовніше правило – любити дітей!»

Выпуск: 

Схожі статті