ЩОБ ВЕРНУЛИСЬ ДОДОМУ МОРЯКИ

5 квітня під час робочої поїздки на Одещину президент України зустрівся з родинами моряків, що перебувають в російському полоні. Під час цієї зустрічі з батьками, матерями, дружинами, братами, сестрами, рідними наших героїв і їх дітьми глава держави нагородив військовослужбовців ВМСУ за їх подвиг та вірність Батківщині, вірність присязі, патріотизм.

Разом з Верховним головнокомандувачем Збройних Сил України участь у цій урочистій та хвилюючій зустрічі на території частини ВМСУ взяли секретар РНБО Олександр Турчинов, міністр оборони України, генерал армії Степан Полторак, начальник Генерального штабу, генерал армії Віктор Муженко, голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов та інші.

Звертаючись до присутніх, особливо ж до родин моряків, президент сказав:

- Я щиро вдячний вам, батьки і матері, ви виховали справжніх героїв. Кожен день полону і наруги - це велике випробування. Ми пам'ятаємо про наших хлопців в полоні. Українська влада, держава щоденно веде боротьбу за їх визволення, за те, аби це відбулося найскоріше. І в цьому з нами солідарна світова спільнота. Ключ розв'язання цієї проблеми в руках російського керівництва. Тому доводиться так непросто нам. Але я вірю в те, що день визволення настане. Це ми зробимо спільними зусиллями наших юристів, дипломатів і зарубіжних друзів України. Я гордий тим, як себе поводять у полоні наші моряки. Відповідно до міжнародного права, ніякий російський суд не має жодних юрисдикцій. І наші воїни мають бути повернені додому разом з бронекатерами і буксиром. Мужню поведінку українських героїв оцінив увесь світ.

Глава держави також зазначив, що шлях через Керченську протоку має бути для України відкритий.

На зустріч президент приїхав після відвідин полігону на Одещині, де відбулося успішне випробування нової крилатої ракети, що має збільшений радіус дії. Ця ракета, подолавши відстань у двісті п'ятдесят кілометрів, вразила ціль в акваторії Чорного моря. Цими ракетами, створеними вітчизняним обороно-промисловим комплексом, буде оснащено кораблі ВМСУ і підрозділи берегової оборони. Для національної безпеки держави це має неабияке значення. Окрім того, днями було спущено на воду новий броньований катер для ВМСУ. Незабаром відбудеться поповнення десантно-штурмовими катерами.

- Ми рухаємося дорогою системних змін, реформуємо країну і армію,  ефективно взаємодіючи з партнерами з країн НАТО. Все це є підтвердженням стратегічного курсу на інтеграцію України в ЕС і НАТО, - підкреслив президент.

Після виступу Президента відбулася церемонія вручення державних нагород та вручення сертифікатів на житло рідним полонених моряків. Вісім сімей військовополонених одержали квартири в Одесі. Текст указу президента виголосив міністр оборони Степан Полторак.

 У церемонії нагородження найбільш зворушливим був момент, коли президент, ставши на коліно, вручав батьківський орден маленькому синові капітана другого рангу Дениса Гриценка - Артемові та казав хлоп'яті напутні слова. У декого з присутніх виступили сльози.

Наостанок Петро Порошенко ще раз подякував родинам героїв та побажав їм мужності та наснаги, здоров'я. Він запевнив, що держава зробить усе, аби наші полонені патріоти повернулись додому.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті