«Опора»: суттєвих порушень не було  

Всеукраїнська громадська організація «Гро­мадянська мережа «ОПОРА», яка є однією з про­відних неурядових та позапартійних організа­цій громадського контролю та адвокації у сфері виборів, у день другого туру виборів президента на Одещині не виявила суттєвих порушень. Про це на прес-конференції у інформагентстві «Контекст-Причорномор’я» повідомив координатор  мережі  та голова обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко. 

  Законом установлено, що  до порушень відноситься  недотримання  процедури проведення підготовчих засідань і відкриття виборчих дільниць, видача виборчого бюлетеня без надання паспорта, ознаки примусового голосування, фотографування бюлетенів та заповнення протоколу про підрахунок голосів на виборчій дільниці до завершення голосування.

  Порушень, які безпосередньо могли б вплинути на результат голосування, виявлено не було, зазначив Анатолій Бойко, але не все було гладко. 

  Так, на виборчій дільниці № 510137 138-го округу, що у  селі Зеленопілля,  Березівського району, дільнична комісія у день голосування намагалася видалити  спостерігача «ОПОРи» під надуманим приводом, але активістам вдалося  відстояти  право колеги на здійснення спостереження. 

 Ознаки примусового голосування у день виборів було зафіксовано на виборчій дільниці, розміщеній у комунальному закладі «Одеська обласна психіатрична лікарня № 2». Це  проявилося в тому, що деякі виборці після голосування доповідали одній з медсестер про те, на якому кандидаті зупинили свій вибір. 

- Ми, звичайно, викликали поліцію і наполягли, щоб по цій ситуації  відкрили кримінальне провадження, - повідомив Анатолій Бойко.    

У селі Мирне, Біляївського району, спостерігач «ОПОРИ» зафіксував заповнення протоколу про підрахунок голосів до завершення голосування 

У цілому, вибори  у нашій області пройшли у спокійній обстановці, без конфліктів, з’ясування стосунків та політичних поглядів і уподобань. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті