Американський сенатор допоможе повернути українських моряків

27 травня в Одесі відбулася коротка зустріч із журналістами сенатора США Джеймса Ленкфорда, члена Комітету з питань безпеки  Сенату США. Саме для допомоги у поверненні моряків високий американський гість, що представляє Республіканську партію, прибув до Одеси. Він підкреслив у своїй заяві, що США готові всіляко сприяти Україні, аби вирішити питання про повернення українських моряків із російського полону. Як відомо, Міжнародний трибунал ООН із морського права зобов’язав Російську Федерацію звільнити захоплених у Керченській протоці восени минулого року українських моряків.

 Сенатора-республіканця  журналістам представив депутат Верховної Ради Павло Унгурян, який назвав Ленкфорда «великим другом для України».  У зустрічі також взяли участь голова Одеської облради Анатолій Урбанський та в. о.  голови  Одеської облдержадміністрації Сергій Паращенко. Вони щиро подякували гостю, котрий вперше завітав до Південної Пальміри. Як висловився Анатолій Урбанський, - за сильну підтримку. 

Це перший сенатор, котрий прибув в Україну після інавгурації новообраного президента. Хоча раніше Джеймс Ленкфорд вже відвідував нашу країну. Він був небагатослівним. І це зрозуміло, адже робота попереду - зустрічі в Одесі і Києві із обговорення актуальних питань безпеки, прийняття рішень. Як повідомив Павло Унгурян, в Одесі відбудуться зустрічі і засідання із представниками ВМСУ, прикордонників та нацполіції. І все це в один день. Робочий графік - щільний. Мабуть, через те і зустріч із  мас-медіа була короткою та пройшла без запитань журналістів. Сенатор зазначив, що радий прибути в Україну, вважає свою місію у рамках співробітництва  між Україною та США відповідальною.

- Мені зрозумілі переживання українців за долю моряків, яких російська влада всупереч міжнародному праву взяла в заручники, ми будемо співпрацювати задля їх звільнення, будемо поглиблювати партнерство між нашими країнами, яке має стратегічний характер, - каже Джеймс Ленкфорд. Павло Унгурян назвав штат Оклахома, який представляє у Сенаті Ленкфорд, землею сильних, хоробрих, добрих та глибоко віруючих людей, і висловив сподівання на тісне співробітництво між Одещиною та штатом Оклахома в бізнесовій, економічній, соціальній сферах.   Сподіваючись на скоріше звільнення наших співвітчизників, нагадаємо, що  18 квітня Лефортовський суд Москви продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 24 липня морякам з України. Їх затримано восени минулого року прикордонною службою ФСБ РФ в Керченській протоці.  Вони  звинувачуються в незаконному перетині кордону РФ. 28 грудня 2018 року всі моряки заявили слідству, що є військовополоненими. Про перебіг подій ми інформуватимемо читачів «Одеських вістей».

Фото автора

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті