Довгий парламент Ананьєва

12 червня з п’ятої спроби в Ананьєві провели 27-му позачергову сесію  районної ради 7-го скликання, заплановану ще на березень поточного року. Відбулася вона під головуванням очільника Валентина Мокряка за участі 25 депутатів та голови райдержадміністрації Ганни Карпової. 

Якби й цього разу обранці проігнорували пленарне засідання, то, відповідно до статті 78 Закону України повноваження районної ради були б достроково припинені. Нагадаю, що останнє депутатське зібрання відбулося ще наприкінці минулого року. Тож, на щастя ананьївської громади, її народовладдя таки зуміло дійти компромісу і плідно попрацювати на благо людей, розглянувши і майже одностайно затвердивши усі 34 питання, винесені на порядок денний. 

Таким чином депутати забезпечили на 2019 рік необхідне фінансування для оплати комунальних послуг, енергоносіїв, придбання необхідного обладнання для класів НУШ, виплату заробітної плати працівникам культури, охорони здоров’я, фінансування низки районних програм. 

Доречно додати, що близько 200 тис. грн. надійде на рахунок газети «Вісник Ананьївщини» від органів місцевого самоврядування на висвітлення їх діяльності. 

Окрім цього, на сесії було заслухано інформацію про результати прокурорської діяльності та забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян на території Ананьївського району за підсумками 2018 року. З приводу правопорядку, насамперед на самій сесії, то нинішнє засідання охороняв майже десяток поліцейських, щоб не виникло, як це часто трапляється,  ніяких ексцесів. Стосовно фінансування відділку поліції, то для його автопарку виділено з місцевого  бюджету  50 тис. грн. Депутат Володимир Сєдов наполягав, щоб влада також профінансувала встановлення системи відеоспостереження у селах та місті, як це давно зроблено в Любашівському районі. 

Депутати ухвалили рішення про утворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр», щоб забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, вирішили низку медичних питань, затвердили план роботи райради на нинішній рік, профінансували діяльність її виконавчого апарату тощо. Досить гостра полеміка розгорнулась навколо відновлення роботи школи у селі Ананьїв Другий, яку депутати своїм рішенням закрили у грудні 2018 року. Деякі обранці аргументували таке рішення неякісними дорогами, аварійним містком, що ними дітям небезпечно добиратися у віддалені школи. Сільський голова Андрій Переман зауважив, що сільради можуть частково фінансувати освітянський заклад, утримання якого обходиться у понад понад 1 млн. грн. Депутат райради Валентина Мудрик своїм емоційним виступом переконала колег, що оптимізація закладів освіти неминуча, а сільські діти заслуговують на повноцінну, якісну  і ґрунтовну освіту. Вона навела приклад, як один семикласник із села, повернувшись додому з нової школи, радісно повідомив батька, що «Земля кругла!»…

Голова райдержадміністрації Ганна Карпова у своєму коментарі зазначила, що задоволена тим, що сесія пройшла напрочуд оперативно і злагоджено. Це дозволить розпочати будівництво у Гандрабурах сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини, для якої  вже надійшов спеціальний автомобіль, виділений обласною радою, а також спрямувати субвенції з державного та місцевого бюджетів на розвиток соціальної сфери. Насамперед, вдасться освоїти мільйон грн. державної субвенції, виділеної на капремонт «Будинку милосердя» у Байталах, тощо. Таким чином, нормальну життєдіяльність району нарешті забезпечено.

Ананьївський район.

На знімку: на сесії райради.

Фото автора.   

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті