Кандидати на приєднання до громади

Громаді – слово: Затишанська ОТГ

Малігонівська сільська рада сусіднього Ширяївського району виявила бажання приєднатися до Затишанської ОТГ, хоча пропозицію затишани подавали ще кілька років тому при утворенні нової територіальної одиниці. Тоді жителі Малігонівської сільради отримали декілька запрошень на об’єднання, але їм потрібен був час, аби зробити нарешті свій вибір. Нещодавно депутати запросили голову Затишанської ОТГ Геннадія Топольницького для бесіди про перспективи приєднання. 

– На зустріч з представниками Малігонівської сільської ради я поїхав з відповідальними фахівцями Затишанської ОТГ, – розповів Геннадій Топольницький. – Разом ми оглянули об’єкти соціальної сфери, проаналізували структуру та бюджет, і загалом сусіди справили на нас позитивне враження. Два села Малігонівської сільради розташовані за кілька кілометрів від Затишшя – ми постійно возимо дітей до нашої школи. А саме Малігонове – на відстані дев’яти кілометрів, причому вся дорога у гарному щебеневому ремонті. В селах замінені башти Рожновського, водогони, стоять дитячі майданчики, є освітлення. Два роки тому ми були в Малігоновому з пропозицією про об’єднання. Тоді бюджет сільради становив понад 800 тисяч гривень, а зараз – на три мільйони більше. Одне слово, приєднання до Затишшя буде ефективним.

Єдиним негативом може бути лише ситуація зі школою. На сьогодні в класах Малігонівського навчального закладу здобувають знання по кілька учнів. Треба розуміти, що держава не буде виділяти гроші на малокомплектні школи. Тому вже зараз влада Затишанської ОТГ міркує, як вийти із ситуації, аби не постраждали учні та педагогічний колектив. Найближчим часом затишани проведуть збори жителів Малігонівської сільради, аби почути їх сподівання та разом шукати шляхи їхнього втілення. Тим паче, що час для приєднання є – треба підготувати пакет необхідних документів та дочекатися внесення обласною радою змін до перспективного плану Одеської області. 

 

Выпуск: 

Схожі статті