Автоматичний аналізатор крові

Матеріальна база клініко-діагностичної лабораторії центральної районної лікарні поповнилася сучасною апаратурою – автоматичним гематологічним аналізатором. Ця система проводить дослідження зразків крові за двадцятьма параметрами: лейкоцити, еритроцити та тромбоцити, а також індекси, пов’язані з цими клітинами. Ну і обов’язково гемоглобін. Аналізатор є потужним інструментом підвищення якості досліджень. Щодня робота розпочинається з контролю якості за допомогою контрольних зразків і тільки після підтвердження точності всіх показників стартує дослідження крові пацієнтів. У разі проблем з точністю прилад проходить калібрування для усунення всіх помилок. 

Він обладнаний сенсорним екраном та термопринтером для друку результатів на паперовий носій. Для досліджень використовуються зразки венозної крові, яка береться натщесерце. Тримаючи в руках бланк з результатами гематологічних досліджень, клініцисти бачать перед собою величезний обсяг інформації, завдання якої – допомогти в розумінні природи запалення, типу та важкості анемії чи стану справ із тромбоцитами, адже ці маленькі друзі рятують наш організм від кровотечі. Всі фінансові витрати, пов’язані з придбанням приладу, стартового набору реагентів на 700 визначень та контрольними матеріалами - а це 200 тисяч гривень - взяла на себе Захарівська селищна рада.

– Головне завдання клініко-діагностичної лабораторії – це якісний аналіз взятих зразків, – розповів завідувач клініко-діагностичною лабораторією, депутат Захарівської селищної ради Олександр Гуд. – Ми робимо все можливе для цього і останній кураторський візит головних спеціалістів області в нашій галузі, який відбувся декілька тижнів тому, це підтвердив. Всі завдання було виконано на відмінно. Повертаючись до теми автоматичних аналізаторів, можу сказати, що це просто фантастика! Дуже дякую Захарівському селищному голові Тетяні Анатоліївні Пустовій, яка підтримала ініціативу щодо придбання цього життєво важливого апарату. Гематологію ми автоматизували, але не менш важливою є й біохімія. Сюди входять тести для діагностики стану печінки, нирок, серця, підшлункової залози, онкомаркери, гормони… Для цього треба придбати автоматичний біохімічний аналізатор, вартість якого близько 600 тисяч гривень.

На знімку: О. Гуд та його колега А. Вакаренко біля нового аналізатора

Выпуск: 

Схожі статті