Не звільнений не з власного бажання

Вчора, 16 серпня депутати Одеської обласної ради зібралися на позачергову сесію. Основним питанням порядку денного тут були вибори нового голови обласної ради в зв’язку з обранням чинного очільника облради Анатолія Урбанського до парламенту.

В проекті порядку денного був також традиційний вже камінь спотикання питання про звільнення директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда. Втім, цей пункт  - вилучили.

Сесію призначили ще 12 серпня. Водночас у соціальних мережах пройшла новина, що одним з головних претендентів на пост голови облради є представник «Опозиційного блоку» Віталій Саутьонков.  

15 серпня в Facebook активісти скликали народ на мітинги протесту проти обрання Саутьонкова головою облради.

Тому ранок почався з акції протесту. 

«Автомайдан», «Національний корпус», «Зелений лист» та інші організації зустріли депутатів з плакатами: «Не пройшов до ВР - купив облраду», «Ні - сепаратизму». Мітингарі протестували проти призначення Віталія Саутьонкова головою облради.

Вже у залі засідань сесію не дав розпочати Віталій Свічинський, який сам зайняв трибуну і почав звинувачувати депутатів у «договорняках» та закликати до блокування трибуни.

Депутати збираються біля крісел президії та блокують роботу.

Анатолію Урбанському зламали мікрофон і забрали картку для голосування. Але він закликав усіх зайняти місця і заявив, що йому замінять і мікрофон, і картки. Якщо треба - не один раз. Депутати не заспокоюються. 

Не минуло й години від початку сесії, а у президії вже розігралась бійка. В 9.53 до зали увійшла поліція. Анатолій Урбанський оголосив перерву.

Голова облради запропонував провести консультацію в 301 кабінеті, запросивши туди голів фракцій і своїх заступників. При цьому він попросив правоохоронців блокувати входи до кабінету.

Після перерви заступник голови облради Юрій Дімчогло сказав, що вони, разом з першим заступником голови Олегом Радковським готові здати повноваження, але «Оппоблок» така пропозиція не влаштувала.

До порядку денного пропонують внести 38 правок. Перша правка - про відставку Радковського. За - 41. Рішення не прийнято. 

Депутат Сеник знайшов в регламенті облради іншу норму і пропонує ще раз спробувати відправити у відставку Радковського. Юрист облради роз’яснює, що це буде порушенням процедури. Тим часом 10 співробітників поліції продовжують обмежувати доступ до президії.

З 13.00 до 14.00 неодноразово ставилося питання про відставку заступників. 

За внесення до порядку денного відставки Радковського - 48. За відставку Дімчогло - 42. Прийнято тільки перше рішення.

Близько другої години дня Анатолій Урбанський зняв питання про власну відставку і, нарешті,  порядок денний в цілому прийняли. За - 44.

Почали роботу за порядком денним.

Розглянули питання цільових програм. Прийняли програму «Безпечна Одещина» на 2019-21 роки. Внесли зміни до програми фінансування комунальних підприємств. Ухвалили зміни до програми розвитку туризму і курортів. Прийняли правки до програми розвитку фізкультури і спорту. Всі одноголосно і без обговорення. Внесли зміни до обласного бюджету на 2019 р. Знову майже одноголосно.

Повернулися до кадрових питань - відставки Радковського. Голосування таємне, збирають рахункову комісію.

Результати голосування. Всього взяли участь в голосуванні 53 депутати. За відставку - 46. Проти - 5. Утрималися - 2. Олег Радковський відправлений у відставку.

О пів на четверту  сесія закінчилася. Після неї Анатолій Урбанський відповів на питання журналістів.  Голова Одеської обласної ради зазначив, що він буде депутатом Верховної Ради, і дострокового складання повноважень не оминути.  Він має час прийняти присягу до 29 серпня. Але лишається питання з посадою голови одеської обласної ради.  Хто її очолить,  і чи буде це саме Віталій Саутьонков, поки невідомо.

- Я знаю що фракція «Со­лідарність» виставляла на голову обласної ради Юрія Басюка, - сказав Анатолій Урбанський. - Так само звучало, що на першого заступника планувався Ігор Недозімованний, а на другого заступника розглядалася кандидатура Валентина Шкаровського з «Опозиційного блоку» . Я не сприймаю заяви деяких своїх колег, що це якийсь реванш й таке інше. Якщо ви подивитеся сесійні зали різних демократичних держав, то в більшості випадків роль заступника віддають опозиції. На мій погляд, цілком логічне рішення.

Також голова облради окремо прокоментував обшук, який проводило ДБР в Одеській обласній раді паралельно з сесією. Але відношення до особи Анатолія Урбанського вони не мали, хоча слідчі серед інших кабінетів перевіряли і його приймальню.  Обшуки саме в очільника облради проводилися за кілька днів до виборів до Верховної Ради, 19 червня. Їх ініціювала якась громадська організація в Києві, яка написала, що значні кошти були перераховані з рахунків Обласної ради до офшорів. Доказів цього факту знайдено не було, тому можна припустити, що такі заяви були черговими політичними іграми.

Марина Мунтян, Марія Шевчук, 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті