Вчимося заощаджувати

Працівники районної ради організували навчально-методичний семінар з питань підвищення обізнаності щодо впровадження технологій енергоефективності на об’єктах соціальної сфери. У ньому взяли участь селищні та сільські голови, секретарі рад, керівники комунальних підприємств, установ та закладів району.

Першу частину семінару презентував представник Одеського підрозділу Проекту ПРОООН «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» Олег Рогозін. Він відзначив, що проект впроваджується в Україні вже не один рік, а громадські організації району співпрацюють з Програмою розвитку ООН з 2017 року. Завдяки цьому в селі Перехрестове вдалося виконати капітальний ремонт приміщення дитячого садка, а в селищі Затишшя – капремонт покрівлі опорної школи. 

Важливо, що співфінансування (громадські кошти, кошти сільського, селищного бюджетів, кошти ПРОООН) та активна громадянська позиція жителів дозволили суттєво покращити стан будівель даних освітніх закладів.

– Запропонована для розгляду на семінарі тема надзвичайно актуальна сьогодні не лише у світлі змін у законодавстві (зокрема, Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», оновлення проектних норм на будівлі), а й в умовах дефіциту бюджетних коштів, необхідності вживати заходів енергоощадливості і підвищення енергоефективності, – зауважила керуюча справами Захарівської районної ради Юлія Василинич. – Тому з учасниками семінару обговорювалися такі важливі теми, як поточні показники рівня споживання різних типів енергетичних ресурсів на національному та місцевих рівнях, необхідність проведення енергетичного аудиту в основних місцях втрат тепла в будівлях. Також прозвучали практичні поради щодо зменшення споживання енергії, формування особистих навичок заощадливої поведінки, рекомендації для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) про можливість взаємодії з Фондом енергоефективності, який має незабаром розпочати свою роботу в регіоні і буде частково компенсувати вартість заходів з термомодернізації.

Выпуск: 

Схожі статті