У постійних комісіях облради про спільну власність і не тільки…

Наш співрозмовник - голова постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад області Сергій БЕЛЮК.

– Сергію Олександровичу, що припускає сам термін «спільна власність територіальних громад області»? Скільки об'єктів вона включає? У якому вони стані?

– Законодавчо «спільною власністю» вважається те майно, у якого двоє-троє й більше власників. А в контексті роботи нашої комісії йдеться про спільну власність територіальних громад усіх сіл, селищ і міст Одещини, інтереси яких представляє обласна рада. Свого часу облрадою було затверджено перелік об'єктів спільної власності (їх близько 800). А в цей час проходить інвентаризація всієї цієї власності, ініційована головою Одеської облради М.Л. Скориком. Мета перевірки – з'ясувати, в якому стані перебуває ця власність, і як вона використовується.

На жаль, багато об'єктів перебувають у недостатньо доброму стані. А обласній раді як власнику, хотілося б, щоб вони не тільки «підтримувалися», але й розвивалися, приносили ще більше користі територіальній громаді області. Виявлені порушення – це привід замислитися про шляхи їхнього усунення, а в деяких випадках – і привід подумати про компетенцію керівництва деяких об'єктів.

– Наскільки активні члени вашої комісії? Адже вони належать до різних політичних сил. Чи не тягнуть деякі «ковдру на себе»?

– Гадаю, повторюся, що в Одеській обласній раді склалися досить конструктивні обставини. Це впливає й на роботу постійних комісій. Наша комісія провела поки що три засідання й розглянула близько 30 питань. Атмосфера засідань досить плідна. А моє завдання як голови комісії – не допускати виникнення гострих питань, за необхідності поговорити з кожним членом комісії і знайти ті спільні моменти, які дозволять ухвалити єдине рішення. Попереду в нас також досить великий шлях. Гадаю, буде розглянуто багато корисних законодавчих ініціатив. Чергове засідання заплановане на початок вересня, напередодні сесії. Будемо розглядати сесійні питання, підсумки діяльності комісії з інвентаризації й, звичайно, звертання громадян.

– На одному із засідань комісії розглядалося питання щодо створення в області єдиного протитуберкульозного диспансеру. Чи зроблено щось у цьому напрямі?

– Нинішній протитуберкульозний диспансер розташовано в центрі міста, у курортній його частині. Сам будинок вже застарів, основні фонди зношені, більше того – було визнано, що диспансер має перебувати в іншому місці, й ухвалено рішення щодо його перенесення. На одному із засідань ми розглядали виконання цього рішення й з'ясували, що жоден його пункт так і не був виконаний. Боротьба із туберкульозом – дуже серйозна проблема, яка хвилює мешканців міста й області. Тому дане питання буде перебувати під пильною увагою нашої комісії. Обласному управлінню охорони здоров’я доручено ще раз вивчити ситуацію, за необхідності – внести зміни до ухваленого раніше рішення, усунути ті проблеми, які перешкодили його виконанню.

– Чи курируєте ви соціальні аптеки, де продають ліки за зниженими цінами? Коли їх будуть відкривати по селах?

– На останньому засіданні комісії якраз було розглянуто питання щодо створення комунального підприємства «Одесаоблфарм». Поки що воно не працює, але обласному управлінню охорони здоров’я вже було рекомендовано звернути увагу на створення мережі таких аптек, особливо у віддалених районах.

– Чи займається обласна рада приватизацією об'єктів?

– Як я вже говорив, зараз триває інвентаризація об'єктів спільної власності. Наше завдання – провести цю роботу щодо дотриманням всіх законів України, щоб не давати приводу до її оскарження. А питання приватизації якщо й будуть порушуватися, то вже як наступний етап. І тільки у тому разі, якщо ми будемо вважати, що якийсь об'єкт більш продуктивно передати до приватної власності. Адже не будемо забувати, що приватизація є одним із джерел наповнення бюджету. Наша комісія націлена працювати на благо виборців. Гадаю, що через п'ять років вони дадуть належну оцінку нашій діяльності.

Выпуск: 

Схожі статті