«Період відпусток завершено, попереду – багато роботи»

Відбулося засідання Погоджувальної ради Одеської обласної ради V скликання.

Серед основних питань, що розглядалися на ньому: проект порядку денного майбутньої сесії обласної ради (запланованої на 22-е вересня), внесення змін до обласного бюджету, а також ситуація з майном, що перебуває в спільній власності територіальних громад області.

Щодо першого питання розбіжностей у представників різноманітних політичних фракцій не виникло. Єдине доповнення – на пропозицію депутата Євгена Смоленського ще одним пунктом орієнтовного порядку денного внесли питання про програму, що стосується реалізації державної політики у сфері охорони земель.

Далі слово було надано начальнику Головного фінансового управління ОДА Ользі Бессарабовій. У своїй доповіді Ольга Дмитрівна навела величезну кількість фактичного матеріалу. В основному він стосувався розподілу субвенцій з держбюджету, що надійшли у міжсесійний період. Перелік цифр був досить докладний і довгий: 88 тисяч гривень для придбання українських національних інструментів – розподільник коштів обласне управління культури, 36,8 млн гривень – на спорудження об’єктів соціальної сфери, розподільник коштів обласне управління будівництва і реконструкції тощо. Згадувалося також, що в обласному бюджеті передбачалося 500 тисяч гривень на газифікацію двох сіл у Любашівському районі, але оскільки на цей час ці роботи вже виконано за рахунок місцевих коштів, залучених райадміністрацією, то «обласні» гроші вирішено перекинути на газифікацію шкіл у цих же селах.

Втім, учасники зустрічі зійшлися на тому, що така докладна фінансова доповідь була б більш доречна на засіданнях президії або постійних комісій облради (особливо профільної). Для Погоджувальної ж ради, яка є «не стільки практичним, скільки політичним органом» більше підійшов би формат доповідної записки, яка окреслює лише основні напрями і тенденції.

Ось як, наприклад, сформулював такі побажання керівник фракції «Народна ініціатива» Сергій Гриневецький: «Хотілося б почути: яка необхідність внесення тих або інших змін? Як справи з бюджетом розвитку? Що профінансовано, а що ні, які об’єкти перебувають під загрозою зриву... Можливо, потрібні звертання до центральних органів влади, а то часто стикаємося із ситуацією, коли область втрачає гроші через те, що «Кабмін не ухвалив рішення», «міністерство не провело тендери» або «немає проектно-кошторисної документації». І, звичайно, хотілося б почути аналіз депутатських звертань, що надійшли у міжсесійний період».

Виступ заступника голови обласної ради Миколи Тиндюка з цього ж приводу мав ще жорсткіший характер: «Сьогодні мені хотілося б не обговорювати деталі, а принципово сказати про принципові речі». Серед пунктів, що викликали різку незгоду Миколи Андрійовича:

– виділення 300 тисяч гривень на перенесення бібліотеки Одеського аграрного університету у зв’язку з передачею колишнього приміщення Одеській єпархії («Це державний університет, і його проблеми повинна розв’язувати держава, а не обласний бюджет. Якщо суд ухвалив таке рішення, він зобов’язаний був враховувати всі наслідки»);

– ігнорування обласною державною адміністрацією (у деяких випадках) позиції обласної ради при розподілі субвенцій з держбюджету, що надійшли у міжсесійний період.

Найпоказовішим прикладом з цієї серії може бути історія з виділенням 700 тисяч гривень на спорудження пам’ятника Івану Франку. Вивчивши ситуацію, бюджетна комісія облради визнала такі витрати недоцільними. По-перше, тому що, грубо кажучи, на «пристойну» скульптуру з «пристойного» матеріалу цих коштів все одно недостатньо – (для порівняння – на спорудження пам’ятника Івану Франку у Львові і благоустрій прилеглої території виділили... 27 млн гривень). А по-друге, – є більш гострі і насущніші проблеми (зокрема, ці ж 700 тисяч бюджетна комісія пропонувала спрямувати на спорудження житла для потерпілих від повені ренійців). Але ... ця думка була просто зігнорована. Що є не лише неповагою до думки обласної ради, але і порушенням Бюджетного Кодексу. Справу, звичайно, зроблено, але не хотілося б допускати таких інцидентів у майбутньому.

Крім цього, на засіданні обласної ради була порушена тема заборгованостей щодо заробітної плати перед працівниками бюджетних організацій у деяких районах області. Для погашення цього розриву вирішено використати кошти від перевиконання дохідної частини обласного бюджету. Була також заслухана інформація про роботу комісії з інвентаризації майна, що перебуває у комунальній власності облради. В Одесі такі перевірки практично закінчено, на черзі – область. Виявлено низку порушень, через які обласна рада недоодержала значні суми; розроблені і пропозиції щодо поліпшення ситуації. Докладніше ці документи будуть розглянуті знову ж на засіданнях президії і постійних комісій.

На завершення зустрічі голова облради Микола Скорик нагадав присутнім про майбутню інвентаризацію всіх 70 обласних програм, про участь на місцевому рівні у законотворчому процесі, а також про необхідність пофракційно здати графіки особистих прийомів депутатів облради в районах області. Період відпусток завершено, попереду – багато роботи.

Выпуск: 

Схожі статті