Спорт

АРТУР КИШЕНКО ПОВЕРНУВСЯ З ПЕРЕМОГОЮ

У Японії завершився боксерський турнір «К-1 МАХ-2008», у якому виступав 21-річний одесит Артур Кишенко. Він здобув впевнену перемогу над японцем Ясуширо Кідо і увійшов до четвірки кращих боксерів світу. Відзначимо, що наш земляк вже другий рік поспіль бере участь у «К-1 МАХ» – торік він став третім найсильнішим боксером планети.

Корреспондент «ОВ» зустрівся із тріумфатором і попросив поділитися своїми враженнями про участь у змаганнях.

Артур Кишенко:

– «К-1 МАХ» – турнір, що поєднує різні боксерські версії – професійний бокс, кікбокс і тайський бокс, – розповідає Артур Кишенко. – За його правилами можна бити в голову, руки, ноги. Змагання тривають протягом року, вони розподілені на кілька етапів. Цього разу в Токіо я змагався 1/8 фіналу. Моїм суперником був відомий японський боксер Ясуширо Кідо. Відзначу, що ще до появи в ринзі він поводився зухвало, дозволяючи собі зневажливі висловлювання в інтернеті. Звичайно, я хотів йому довести, що треба поважати суперника і змагатися не на словах, а на ділі.

Бій був дуже важким. У першому раунді Кідо показав, що має високу кваліфікацію. На правах господаря рингу він стрімко стартував, а я дозволив йому пробивати легкі удари. Він відразу накинувся відбивати мені ноги, і могло здатися, що він сильніший за мене. І це ввело його в оману. У другому раунді японець спробував продовжити атакувати ноги, але я змінив тактику і почав працювати руками в голову. Після декількох точних влучань Кідо навіть почав відвертатися від ударів і ледве чинив опір. Вже після другого раунду він хотів відмовитися від продовження бою і секундантам довелося, ледве не силоміць, відправляти його на бій. Третій раунд був вже повністю за мною. Ноги у Кідо були відбиті, він почав кульгати швидше, ніж я, і просто дивом достояв до кінця двобою. У мене боліли лише ноги, а секунданти мені сказали, що він поскаржився, що болить взагалі все. У підсумку одностайною ухвалою суддів мені присудили перемогу.

Додам, що Японія – батьківщина більшості єдиноборств, і перемогти японського спортсмена на його землі вважається дуже престижно. Я гадаю, що, створюючи цей вид боротьби, японці навряд чи могли припустити, що не завжди будуть у ньому першими.

Ще б я хотів подякувати своєму тренеру Павлу Батрину, який був із мною на турнірі, підтримував мене, давав корисні поради. Я радий, що ми змогли гідно репрезентувати одеську школу єдиноборств на такому високому рівні.

Фінальний етап «К-1 МАХ– 2008» пройде в Токіо 1 жовтня, у ньому візьмуть участь 4 боксери. Цього дня Артур Кишенко зустрінеться із дворазовим чемпіоном турніру голландцем Енді Сауером.

Євген НИЗОВ

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ПЕКІНА!

В Одеському музеї західного та східного мистецтва, напередодні Олімпіади у Пекіні, було репрезентовано фотовиставку із 60 кольорових фотознімків, присвячених підготовці до цієї головної спортивної події чотириріччя.

Автори репрезентували масштабну роботу щодо підготовки церемоній відкриття та закриття Олімпійських ХХІХ Олімпійських ігор, які, у відповідності із Олімпійською Хартією, пройдуть у дусі чесного суперництва атлетів з різних країн. Окрім того, Олімпіада стане й значною культурною подією, що відображує різноманітну культуру Китаю, культуру Сходу.

Відвідувачі виставки зможуть побачити медалі, які будуть вручатися у Пекіні чемпіонам та призерам Ігор. Вони теж виконані у традиціях Китаю – метал поєднується із нефритом – дорогоцінним та вишуканим каменем, який символізує шляхетність.

Експозицію виставки репрезентувала виконувачка обов'язків Генерального консула Китайської Народної Республіки в Одесі Лі Сяобінь. Вона підкреслила, що на виставці показано лише частину масштабної роботи. Вже готово 37 спортивних об'єктів, 45 – тренувальних. Вони готові прийняти 10,5 тисячі спортсменів, 30 тисяч журналістів із усього світу, 6 мільйонів глядачів. Пані Лі Сяобінь побажала українським, і особливо одеським, олімпійцям успіху.

Організаторам виставки від імені губернатора подякував його заступник Андрій Ткачук. Він підкреслив, що досвід Пекіна допоможе Одесі підготуватися до приймання чемпіонату Європи 2012 року, а також нагадав, що, починаючи із 1952 року, в Олімпійських іграх брало участь 103 спортсмени Одещини. Вони здобули 25 золотих, по 11 срібних та бронзових медалей. Зараз Одесу в Пекіні репрезентують 14 атлетів із 10 видів спорту.

Анатолій ВАКУЛЕНКО

ФУТБОЛЬНІ БАТАЛІЇ

Другий тур, як і перший, чемпіонату України з футболу прем'єр-ліги розтягся на чотири ігрові дні. Минулої п'ятниці в Дніпропетровську календар відкрила провідна пара країни: «Дніпро» – «Динамо».

На початку господарі більше контролювали м'яч, але гості діяли рідко та їдко. На 37-й хвилині румун Гіоане відкрив рахунок – 1:0, а на 44-й хвилині Мілевський заробив пенальті і реалізував його – 2:0.

У другому таймі Мілевський забив ще один гол – 3:0. У компенсований час Назаренко «розмочив» рахунок – 3:1.

Наступного дня в Донецьку «Металург» приймав «Чорноморець», у складі якого не виступав форвард Косирін. Правда, це було обумовлено при його переході до Одеси. А от за «Металург» на поле вийшли гравці, які виступали в Південній Пальмірі, – Ткаченко, Зотов, Шищенко, Даниловський.

На жаль, одесити протягом двобою так і не створили по-справжньому жодної голевої миті. Воротар господарів був без роботи. Чого не скажеш про сторону гостей. Руденко кілька разів виручав команду. Однак на 41-й хвилині після провалу оборони з нашим голкіпером віч-на-віч вийшов Мокрідіс, який відкрив рахунок – 1:0.

Після перерви одеситам не допомогла серія замін. А «Металург» зберіг переможний результат – 1:0.

Чемпіон України «Шахтар», потерпілий у першому турі в гостях несподіваної поразки (2:0) від дебютанта прем'єр-ліги ФК «Львів», зустрічався далеко від дому з «Карпатами».

Цього разу назрівала ще одна сенсація. На 56-й хвилині львів'янин Сергій Зенєв змусив гірників вийняти м'яч із сітки – 1:0. На 80-й хвилині Фернандіньо з подачі кутового зрівняв рахунок. Так, із результатом – 1:1 закінчилася зустріч.

Результати інших матчів: «Арсенал» – «Кривбас» – 1:1, «Ворскла» – «Зоря» – 0:1, «Іллічівець» – ФК «Львів» – 2:0, «Металург» (Запоріжжя) – ФК «Харків» – 0:0.

Завтра грають «Металіст» – «Таврія».

Після двох турів по дві перемоги здобули: «Динамо» і «Металург» (Донецьк), дві поразки у «Чорноморця». Одеситам є про що подумати.

* Дебютант другої ліги першості України з футболу «Бастіон» (Іллічівськ) у черговому матчі приймав «Поділля-Хмельницький».

Гості відкрили рахунок з пенальті, але вели його недовго. Валерій Гайдаржи відновив рівновагу – 1:1. У другому таймі господарі діяли активніше. Незадовго до кінця матчу іллічівці одержали право пробити 11-метровий. Його реалізував Олександр Бредіс. Так, з результатом – 2:1 «Бастіон» (тренер Олександр Краснянський) здобув першу перемогу.

Овідіопольський «Дністер» (тренер Ігор Негара) після стартової перемоги (2:1) у гостях над командою ФК «Олександрія» на своєму полі зустрівся із клубом «Волинь» (Луцьк).

Лучани виявилися сильнішими, взявши гору з рахунком – 3:1. Всі голи забили гості: три у ворота господарів і один – у свої.