«Слобідка» за рахунок «Веселки»?

...Створюючи благодійний фонд творчого розвитку дітей «Радуга», Алла Вікторівна Ліханіна та її однодумці навіть уявити не могли, що через сім років його доведеться захищати від... міської влади.

Дитячаоаза

Протягом усього цього часу фонд "Радуга" орендував приміщення у КП "Кінотеатр імені Старостіна". У жовтні 2008 року на сесії міськради було ухвалено рішення про повернення до міської комунальної власності будинку кінотеатру і створення на його базі культурного центру "Слобідка". При цьому і опинився під загрозою ліквідації БФ "Радуга". "Радуга" – де діти займаються у школі раннього розвитку, проходять дошкільну підготовку, малюють, співають, танцюють. Вони беруть участь у виставках, виступають з концертами та виставами не тільки перед жителями Слобідки. Невже такий творчий колектив може комусь заважати?

– За запевненням міської влади, новий культурний центр покликаний розширити сферу надаваних населенню послуг, – говорить Алла Вікторівна. – Створення його на Слобідці – безперечно, потрібна і добра справа. Якщо у сфері надання послуг з дошкільної підготовки та позашкільної роботи з дітьми з'являється ще одна організація, це на користь громадянам Одеси, у яких з'являється можливість вибору, – що потрібно тільки привітати. Але у даному випадку розширення сфери послуг відбувається за рахунок знищення дитячого творчого центру "Радуга", тобто, заміщення одного центру іншим. Ми не просимо продати або віддати нам цей будинок, не просимо грошей у міста. Ми просимо лише одного: дайте нам можливість створити для міста справжню дитячу оазу, де всі діти, незалежно від матеріального становища їхніх батьків, почуватимуться як вдома. Недарма діти, які займаються у нас, готові виконувати всі вимоги своїх батьків, тільки б не пропустити заняття. Ми звертаємося до керівництва міста з одним проханням: дати нам можливість працювати.

Вимагаємо продовження концерту

Про те, що таке новий культурний центр, його творці намагалися розповісти на зборах, що відбулися у кінотеатрі 7 лютого. Збори були ініційовані прихильниками збереження "Радуги" – батьками дітей, що відвідують центр, мешканцями Слобідки. Керівництво КЦ "Слобідка", однак, запланувало в цей самий час на цьому ж місці концерт ансамблю "Одеські музики". Навіщо – риторичне запитання. Того суботнього ранку у повітрі явно повіяло старими недобрими часами. До честі музикантів, вони прислухалися до слів Алли Ліханіної (та й зала реагувала відповідно) і залишили сцену – так більше на ній і не з'явившись.

Ну, а далі... На підтримку "Радуга" виступали мешканці Слобідки і батьки, депутати міськради Світлана Фабрикант та Ігор Марков. Слухати опонентів, в особі заступника міського голови Тетяни Фідірко, начальника міського управління культури і мистецтв Романа Бродавка, члена піклувальної ради КЦ "Слобідка" Сергія Літвінова, керівника громадської організації "Любимый город" Геннадія Сиротіна, присутні відмовилися і, в остаточному підсумку, здебільшого покинули залу. А ті, хто залишився, довідалися, що мета створення КЦ "Слобідка" – культурно-просвітня діяльність серед жителів мікрорайону. Тут відбуватимуться концерти, вечори, зустрічі, демонструватимуться кінофільми. Гуртки працюватимуть на громадських засадах, а керівники гуртків – оформлені на роботу у позашкільні заклади. Всі існуючі нині структури – спортивна секція, дитячий сектор – збережуться. Чутки про те, що будинок кінотеатру продадуть або влаштують у ньому казино, боулінг тощо – необґрунтовані.

На жаль, одесити у добрі наміри влади не вірять! Довірі не сприяли і методи, до яких влада вдалася у цій ситуації: концерт всупереч зборам, звинувачення на адресу співробітників "Радуги" у недотриманні законів і переслідуванні власних корисливих інтересів, психологічний тиск на батьків тощо.

За що дякували депутату Матковському

...Після бурхливих суботніх подій представники "Радуги", міської влади і депутатського корпусу зібралися у понеділок за «круглим столом» з метою дійти до розумного компромісу. Здавалося, його було знайдено: "Радуга" укладає договір оренди на пільгових умовах з КЦ "Слобідка" і далі працює. Але Алла Вікторівна Ліханіна наполягає на укладанні договору з містом в особі представництва з управління комунальною власністю. Справа у тому, що КЦ "Слобідка" – занадто ненадійний партнер: якщо виправдаються гірші сподівання (трансформація культурного центру у розважальний, продаж будинку...), "Радуга" опиниться на вулиці.

У суботу, 14 лютого, з ініціативи батьків, відбулися ще одні збори. Не такі бурхливі, як попередні, але представників влади знову слухати не стали. Проте "на ура" сприйняли пропозицію депутата міськради Валерія Матковського:

– Я вибачаюся за всіх депутатів, які, не вникнувши у ситуацію, ухвалили рішення щодо створення культурного центру. Адже більшість із нас навіть не знали про існування "Радуги". Для вивчення цього питання створена робоча група, і я вважаю, дане рішення на наступній сесії необхідно скасувати. Не треба створювати на базі закладу, де займаються діти, комунальне підприємство. Комунальне підприємство ніколи не піде на те, щоб зазнавати збитків, а робота з дітьми – не прибуткова справа. Я ще раз вибачаюся за те, що ми ухвалили таке бездумне рішення.

Події навколо "Радуги" – не тільки чергове свідчення кризи влади. Одесити переконалися, що необхідно і можна обстоювати свої права, свої цінності, а, по суті, власну гідність. "Радуга" – унікальний творчий центр. Він потрібний людям – ось чому вони так палко заступилися за нього.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті