Завдяки архіваріусам

21 жовтня одній із найстарших ізмаїльських шкіл – №11 – виповнилося 125 років. Із цієї нагоди в міському Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка відбувся урочистий вечір, на який були запрошені перші особи Ізмаїла, представники відділу освіти, педагоги, колишні та нинішні вихованці навчального закладу.

Безпосереднім «винуватцем» даної урочистості став один із випускників школи, а нині директор Ізмаїльського архіву Сергій Шморг. Справа в тому, що раніше датою заснування «одинадцятої» звикли були вважати 1903 рік. І відповідно у 2003–му вже відзначали століття. Проте згодом в архіві виявлено нові відомості. Підсумком цих дошуків стала видана директорці ЗОШ №11 Ларисі Курас довідка, згідно з якою навчальний заклад засновано 21 жовтня 1887 року як Ізмаїльське міське парафіяльне училище № 6.

Це відкриття потягло за собою декілька інших. Адже колись вважали, що на початку ХХ століття околицею Ізмаїла була лінія нинішніх вулиць Енгельса – Некрасова. Але будинок міського парафіяльного училища № 6 ташувався від зазначеної межі на декілька кварталів далі, отже, змінилися й уявлення про історичні кордони міста. На підставі даної архівної знахідки фахівці провели ще низку пошукових заходів. І ось із яких міркувань: оскільки училище було парафіяльне, отже, десь поруч ташувалася й церква. Проте, на жаль, будь–яких речових доказів існування такої поки що не знайдено. Але пошуки тривають, і в перспективі, як сподіваються архіваріуси, позитивну інформацію все–таки буде виявлено.

Новий корпус школи було споруджено на проспекті Суворова 1967 року. У старому ж будинку тривалий час розміщувалася бібліотека, а потім її знесли.

Зараз у ЗОШ №11 здобувають знання 648 учнів, яких поряд із педагогами в урочистих обставинах у Палаці культури з ювілеєм повітали перший заступник міського голови Родіон Абашев, начальник відділу освіти Олена Мурашова та інші. Було показано відеоролики та слайди про минувшину та сьогодення навчального закладу, про чотирьох його директорів і ветеранів, про випускників, які згодом влилися в педагогічний колектив одинадцятої школи (а таких сьо–годні налічується 15 чоловік!) Відбувся концерт.

Рубрика: 
Выпуск: 
Автор: 

Схожі статті