Книжка про героїв праці

Нещодавно побачила світ книжка Людмили Опроненко «Говорять Герої Соціалістичної Праці», присвячена 25–річчю ветеранського руху в Україні.

Неможливо словами передати ту радість, якї ми зазнали, довідавшись про цю знаменну подію. На наш погляд, Людмила Миколаївна проявила справжню громадянську позицію. Вона самостійно, без будь–чиєї підтримки написала і видала книжку про людей, визнаних на державному рівні – Героїв Соціалістичної Праці.

Скажемо більше, імена героїв, які перебували до 1990 року на стенді біля Одеського оперного театру, свого часу просто зникли. І ніколи б, мабуть, не відродилися до життя знову, якби не такий ентузіаст, ветеран трудового фронту, як Людмила Миколаївна Опроненко. Приємно, що авторка подарувала нам по примірнику своєї книжки. Але ми хотіли б, щоб ця книжка була у наших дітей, онуків, близьких. На жаль, вона вийшла невеликим тиражем, загалом 100 примірників. А тим часом на неї чекають не лише в Одесі, але й у районах області.

Ми висловлюємо авторові свою щиру вдячність за її роботу. Дай Боже Вам, Людмило Миколаївно, подужати ту працю, яку Ви зараз продовжуєте в ім’я героїв–трудівників. Щастя Вам і здоров’я.

Від імені Героїв Соціалістичної Праці

В.І. ЧЕРБАЄВ,

К.О. ГОНТАР

C.Н. САДОВИЙ

P.S.Нагадаємо: уперше звання «Герой Праці» було засновано в 1921 році. Навесні того року найвищої трудової нагороди Республіки Рад були удостоєні близько 250 чоловік. А 27 грудня 1938 року Указом Президії Верховної Ради СРСР було введено звання «Герой Соціалістичної Праці», володарям якого з 22 травня 1940 року стали вручати золоту медаль «Серп і Молот». За період 1938 – 1991 років звання «Герой Соціалістичної Праці» у Радянському Союзі були удостоєні 21560 чоловік. З них на долю УРСР припав 3651 чоловік, зокрема 96 – на Одеську область. Деякі з них живі й сьогодні.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті