Спорт

Відзначилися юні самбісти

• Як розповів заслужений тренер України Сергій Оганезов, у Севастополі завершився міжнародний турнір з самбо серед юнаків, у якому взяли участь і одесити.

Найбільшого успіху домігся учень ЗОШ № 17 Євген Юрченко (50 кг), який став чемпіоном.

Треті місця у своїх вагових категоріях посіли Сергій Вершанський, Яків Чорний, Андрій Бєсєда.

• У Софії на чемпіонаті світу зі спортивного самбо серед юніорів брали участь борці 26 країн. У складі збірної команди України виступали студенти Одеського національного морського університету майстри спорту Марія Прокопенко (56 кг) та Гліб Федченко (70 кг). Вони успішно провели по три двобої й посіли п'яті місця.

• В Одесі шанують пам'ять міжнародного майстра з шахів заслуженого тренера СРСР Михайла Подгайця.

На його честь в обласній спортивній школі відбувся шаховий турнір за участю 14 майстрів і кандидатів.

Провідне тріо склали: Георгій Содоль, який набрав 10,5 очка із 13, Тигран Аветисян – 10, Мойсей Хазанкін – 9,5 очка.

Євген ГОРЕЛЮК

Спортивні будні технікуму

На тлі іскрометних новаторських заходів, які провадяться в новоявлених академіях Ізмаїла та оспівуються у місцевій пресі, регулярні, традиційні уроки фізкультури в технікумі механізації та електрифікації сільського господарства якось не впадають в око, не вражають. Ті, хто вирішив пов'язати долю з агропромом, дружать, на відміну від майбутніх юристів, менеджерів та економістів, із шанцевим інструментом. Тому й проходять заняття фізкультурою на чудовому спортмайданчику, створеному студентськими руками.

Керівник фізвиховання Микита Тарай небагатослівний:

– За підсумками спартакіади Одеської області із тридцяти трьох середніх спеціальних навчальних закладів Ізмаїльський технікум – у провідній шістці.

Традиційно сильний тренерсько–викладацький склад навчального закладу. Василь Лобзєв, Григорій Кучевінов, Степан Канівець… Ці люди, яких знають і пам'ятають ізмаїльські ветерани спорту, прийшовши з фронту, змінили військову форму на спортивну. Багато років лунали імена штангістів технікуму, підготовлених Анатолієм Гуржиним, а його учень Павло Попов згодом змінив свого вчителя на посаді керівника фізвиховання.

І сьогодні такі наші традиційні види спорту, як гирьовий, вільна боротьба, важка атлетика, армрестлінг успішно тут культивуються. До послуг студентів два зали – ігровий та важкоатлетичний (тренажерний).

Додамо, що із сільським контингентом, який поповнює лави учнів технікуму, у викладачів фізкультури проблем практично немає: охочих займатися цілком досить.

Валерій МЕССОЙЛІДІ,

м. Ізмаїл

Фото Наталі МЕССОЙЛІДІ

Серед найкращих

у світі

У Криму, поблизу Ялти і Фороса, пройшов перший чемпіонат світу з альпінізму у скельному класі. Про це кореспондентові «ОВ» повідомив головний тренер збірної України, директор альпклубу «Одеса» Мстислав Горбенко.

Організаторами змагань виступили Євро–Азійська асоціація альпінізму і скелелазіння, а також Федерація альпінізму і скелелазіння України (президент Валентин Симоненко). Головний суддя чемпіонату Олександр Верба. Усього в змаганнях взяли участь сім команд і понад 20 спортсменів (чоловіки та жінки).

– Цього року, – розповів Мстислав Горбенко, – до нас приїхали представники шести країн: Росії, Молдови, Латвії, Грузії, Казахстану і Білорусі. Змагання були розбиті на два етапи. Спочатку обов'язкова програма – протягом години необхідно було пройти складний маршрут по одній лінії. У перший день Україні одразу вдалося захопити лідерство. Нашу країну представляли три команди – дві на базі Харкова і одна на базі Одеси. Потім були сходження найвищої категорії труднощів. За чотири дні треба було зробити три сходження. Ми суперничали з російськими, грузинськими, молдавськими альпіністами. Загалом, незважаючи на те, що досвід українських спортсменів в цьому виді програми був більший, одразу сім команд претендували на призові місця. У підсумку наші спортсмени виступили упевнено, зробивши всі сходження найвищої категорії. Команда «Україна–1» посіла 1–ше місце, «Україна–2» – 2–ге. 3–тє місце – у Молдови, і 4–те посіла «Україна–3», складена на базі альпклубу «Одеса».

Мстислав Горбенко у цьому виді серед жінок відзначив російських спортсменок із Красноярська – вони були дуже сильні і здобули перемогу.

За підсумками чемпіонату серед найкращих спорт–сменів українського альпінізму відзначалися майстри спорту Олександр Заколодний, Максим Перевалов, Євген Полтавець та Анатолій Отченаш.

Мстислав Горбенко додав, що у жовтні наступного року в Криму пройде другий чемпіонат світу з альпінізму у скельному класі, на який запрошені команди із Західної Європи, а також США.

Євген НИЗОВ

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті