Закарбовані у граніті

В Ананьєві споруджується перший на Одещині пам’ятник «Землякам-учасникам Першого зимового походу армії УНР». Виготовили монумент  корсунські каменярі за проектом художниці Жанни Собченко. 

Він має вигляд збільшеного ордена «За Зимовий похід і бої». Цією нагородою відзначалися військові, які під командуванням генерал-полковника Михайла Омеляновича-Павленка громили «білих» та «червоних» у період з 06.12.1919 р. до 06.05.1920 р.  

Директор історико-художнього музею імені Євгена Столиці Олек­сандр Шхалахов розповів, що кошти на пам’ятник збирав по всій Україні БФ «Героїка». 

Загалом було пожертвувано 120 тис. грн. На сьогоднішній день монумент має закінчений вигляд. Залишилося укласти тротуарну плитку. Поряд з ним височіє 8-метрова щогла з державним прапором. Також планується встановити інформаційний стенд про історію Першого Зимового походу і долі ананьївців, які виборювали незалежність Української Народної Республіки. Достеменно відомо, що у лавах українського війська мужньо воювали з ворогом півсотні козаків Ананьївського куреня. Їх водив у бій сотник Олександр Ашінов. На гранітних плитах монументу викарбувані їхні прізвища. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті