До Одеси прибуло бойове судно з США

Ракетний есмінець USSDonaldCook, (DDG75), що перебуває на балансі військово-морських сил Сполучених Штатів Америки, прибув до України. Вранці 26 лютого він пришвартувався на території Одеського морського торгового порту, на шістнадцятому причалі Морвокзалу. За попередніми даними, судно перебуватиме в територіальних водах нашої держави протягом трьох днів.

DDG75 належить до найбільш ранніх есмінців типу «Arleigh Burke class destroyers». Судно було спущене на воду влітку 1998 року. Завдовжки воно близько 150 метрів, завширшки - 20, глибина занурення складає приблизно дев’ять метрів, а його повна водотоннажність становить майже дев’ять тисяч тонн. Судно може розвивати швидкість в 32 вузли. Есмінець оснащений майже сотнею пускових установок для ракет «Томагавк», «АСРОК» і «Стандарт-2», а також обладнаний протикорабельними ракетами «Гарпун». Борт «Дональда Кука» укомплектований сучасним артилерійським, зенітним і торпедних м озброєнням.

USSDonaldCook вперше прибув у Чорноморську акваторію влітку 2007 року, тоді ж він вперше пришвартувався в  Чорноморській Пальмірі. Останній візит цього судна спостерігався восени 2015 року, під час проведення міжнародних українсько-американських навчань «Сі Бриз-2015». Під час анексії Криму Російською Федерацією, навесні 2014 року, корабель базувався в порту Констанца (Румунія). У 2019 році американське бойове судно запливло в Чорноморську акваторію вдруге. На початку року «Дональд Кук» майже тиждень перебував у грузинському порту Батумі.

«Дональд Кук» перетнув кордони Чорного моря вісім днів тому, ввечері 19 лютого. До цього моменту майже цілий тиждень есмінець перебував міжнародних водах. Керівництво 6-го флоту США інформує, що судно прибуло в Україну з метою «проведення операції для забезпечення безпеки на морі та посилення стабільності в цьому регіоні». Есмінець вже встиг спільно поманеврувати з фрегатом TCGFatih (F242), який належить ВМС Туреччини. Планується, що військово-морські сили України теж пізніше приєднаються до цих навчань.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті