Повернемо місту посмішку!

Відповідальність за чистоту довкілля має нести кожен з нас. Півтори тисячі працівників міської ради та міськвиконкому, комунальних служб  Одеси минулої  суботи з весняним настроєм очищали від сміття парки, сквери, узбіччя доріг та зелені зони міста, прибережні схили. Від бульвару Жванецького до меморіалу 411-ої батареї кипіла дружна робота.

 Чистоту наводили люди, чиє робоче місце  по буднях – кабінет і до чиїх обов’язків входить керувати, організовувати та націлювати. А того вихідного дня  усі вони вирішили особистим прикладом довести, як потрібно покращувати екологію міста. 

 На суботник вийшли не тільки організовані учасники, а й небайдужі городяни, які займалися благоустроєм, вважаючи, що так повинен чинити кожен житель міста.

- Це логічно - не тільки контролювати стан вулиць і будинків міста, а й власними руками облагородити конкретне місце, - розповідає  заступник директора департаменту міського господарства Одеського міськвиконкому Наталія Прейгер. 

- Разом з городянами санітарною очисткою займаються працівники нашого  департаменту, екології, управління захисту прав споживачів та торгівлі міськвиконкому, інших структур,  комунальні підприємства, а також робітники, прибиральники, озеленювачі, - каже Наталія Прейгер, - учасники суботника  дислоковані по різних районах міста, а це і  Центральний парк Шевченка, селище Таїрова, вулиці Академіка Вільямса, Ільфа і Петрова,  Черемушки. Прибираємо і у приватному секторі, на Чубаївці.  Наводимо порядок по всьому місту!

Юлія Бабченко, працівниця Депар­таменту міжнародних зв’язків, вважає, що зовсім не складно довести людям, що весняне прибирання необхідне, потрібне, корисне і в жодному разі  не обтяжливе заняття: 

- На особистому прикладі хочемо показати, що будь-який громадянин може зробити своє місто кращим,  для цього просто слід провести час  у корисній праці, ось так, як ми, тут, на схилах  Ланжерону, з родиною, з дітьми. 

 Одеситка  Жанна свою участь у суботнику пояснює так: 

- Це один з проявів любові до рідного міста - дбати про його екологію, допомагати нашим міським службам у наведенні чистоти і порядку. Знаю по собі, що після участі у  суботнику всі починають розуміти, що таке підтримувати чистоту. Є така надія, що і менше смітитимуть!  

 Галина, одеситка, ділиться враженнями:

- Особисто для мене весняна робота - це радість та задоволення від відчуття, що ти  корисний для міста, суспільства, світу, планети. Якщо кожен, хоча б трішки буде думати про своє місто, то, я думаю, що і наша планета проіснує довше того часу, який науковці відводять їй на існування! – напівжартома-напівсерйозно каже дівчина.  

Щоб показати гідний приклад підростаючому поколінню і прищепити йому любов до природи, батьки прийшли зі своїми дітьми. На суботнику їх працювало чимало. Дітлахи розділяють любов  своїх батьків до чистоти та порядку і допомагають охоче. 

- Це моє місто Одеса, я не хочу, щоб воно залишалося брудним  після зими! Як не як, а я   вже три роки беру участь у прибиранні на схилах.  Місто стане чистішим і буде краще виглядати, і не буде  шансу приїжджим гостям називати нашу Одесу «брудною»! - впевнено каже десятирічний Сергійко, -  і ще таке – улітку, коли  я захочу вийти в парк погуляти, пограти у футбол, то знатиму, що галявина - чиста і місце це – безпечне!

  Комунальники повідомили, що в день суботника, уже до полудня вивезли з міста  понад двісті кубометрів сміття.

 У департаменті міського господарства повідомили також, що мають намір влаштовувати акції з благоустрою міста щотижня, кожної суботи аж до 20 квітня включно.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті