Одеське «ОКО» у далекі світи

16 липня стартував другий Зоряний фестиваль в Одеській астрономічній обсерваторії.

 - Днями завершиться реставрація раритету обсерваторії - телескопа відомої англійської фірми «Кук і сини». Після повернення цього апарату на космічну вахту для відвідувачів планетарію відкриються принципово  нові можливості,– розповідає голова Одеського астрономічного товариства, старший науковий співробітник Одеської обсерваторії Михайло Рябов.

З допомогою  оновленого телескопа,  вік  якого - сто тридцять три роки, захоплюючі космічні явища, планети та їх супутники, кульові і зоряні скупчення, астероїди, комети максимально наблизяться до спостерігача. 

В дні фестивалю (він триватиме до 18 липня) одеські астрономи представлять галерею знімків сонячного затемнення, за яким  нещодавно разом з тисячами туристів з усього світу  спостерігала одеська експедиція  у чілійській пустині Атакама. Показ унікальних світлин  організував   фахівець в області астрономії та астрометрії,  «ловець сонячних  затемнень» Вадим Жуков.  

-  Разом з відвідувачами спостерігатимемо майбутні сонячні затемнення, якими ми у найближчі півсторіччя не зможемо помилуватись в одеському небі.  Майбутні космічні події  глядачі  побачать анонсом, так би мовити, наперед, - повідомив Михайло Рябов. 

Програма фестивалю буде цікавою і маленьким, і дорослим гостям обсерваторії,- додав Михайло Рябов.  – В рамках астрономічного свята  пройдуть конкурси, квести, покази.  На дітей чекає маса сюрпризів.  Окрему  подію ми присвятимо півстолітньому ювілею першого кроку людини на Місяці, розповімо про так звану «Місячну гонку» - цікавий період в історії людства.

 Сеанси показів у планетарії, екскурсії на телескопи проходитимуть безперервно. Виручені на фестивалі кошти дозволять завершити всі роботи і привести господарство обсерваторії в належний стан, - зазначив Михайло Рябов. 

Відвідувачі планетарію  зможуть дивитися не тільки фільми, але і задовольнити свій науковий інтерес, розширити кругозір.   З цією метою планується запуск декількох цікавих для публіки відділів обсерваторії.

- На черзі – підготовка до  введення в експлуатацію космічної аудиторії, лекторію, інтерактивного музею, пов’язаного з одеськими представниками космонавтики. 

 Вже найближчим  часом планетарій  планує придбати  спеціальне обладнання, яке в повному обсязі дозволить зануритися в таємничу атмосферу космічного простору,- зазначив учений.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті