Прогалини пожежної безпеки

Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ренійської райдержадміністрації під час позапланового комплексного обстеження закладів охорони здоров’я та соціального захисту виявила ряд недоліків, які слід усунути.

Перш за все, керівники закладів та відповідальні за пожежну безпеку не пройшли навчання з питань пожежної безпеки, а працівники не відпрацьовують навичок дій під час виникнення пожежі та НС. Також не проводяться навчання щодо безпечної та швидкої евакуації хворих з приміщень в безпечні райони збору. На всі будівлі амбулаторій та ЦРЛ відсутня технічна документація, а приміщення та територія об’єктів забезпечені первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) приблизно на 90% та не забезпечені знаками пожежної безпеки. Заклади потребують доукомплектування пожежними щитами (крім стаціонарного відділення районного територіального центру соціального обслуговування), перезарядки вогнегасників, а амбулаторіям сіл Лиманське, Плавні, Новосільське та стаціонарному відділенню районного територіального центру соціального обслуговування потрібні вогнегасники. 

У всіх перевірених закладах не виконані виміри опору ізоляції та перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання. Також вони не обладнані системами протипожежного захисту та евакуаційним освітленням (світлові покажчики «ВИХІД, ВХІД»). Тут відсутні засоби індивідуального захисту та блискавко-захист. 

В деяких закладах необхідно обробити вогнезахисною речовиною дерев’яні конструкції горищних приміщень, а в селі Орлівка обладнати башту Рожновського пристроєм для забору води пожежним автомобілем. В амбулаторіях сіл Долинське, Лиманське та Плавні відсутні джерела протипожежного водопостачання, в селі Орлівка немає запасного евакуаційного виходу з будівлі амбулаторії, а в селах Нагірне та Котловина — з другого поверху. В селі Плавні шляхи евакуації в амбулаторії оздоблені з використанням горючих матеріалів.

У комісії були й інші зауваження щодо пожежної безпеки, над якими необхідно попрацювати.

Начальник Ренійського МРС ГУ ДСНС України в Одеській області підполковник служби цивільного захисту Володимир Барашкевич на сайті Ренійської РДА повідомляє про пропозиції щодо усунення недоліків. Зокрема, пропонується забезпечити об’єкти в повному обсязі первинними засобами пожежогасіння, а наявним первинним засобам пожежогасіння провести технічне обслуговування та перезарядку. Крім того, провести ревізію електрообладнання та виконати у всіх приміщеннях замір опору ізоляції електричних мереж та електроустановок. А також посадовим особам слід пройти навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки, розробити та подати до комісії з питань ТЕБ та НС плани заходів щодо усунення виявлених недоліків. І наостанок, на випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал треба забезпечити електричними ліхтарями та ключами від евакуаційних виходів.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті