Фатальні кулі

Днями село Августівка Біляївського району сколихнула страшна трагедія. Дванадцятирічний хлопчик вирішив похвалитись перед п’ятнадцятирічним другом дідовою мисливською рушницею, яку той залишив у відкритому доступі, повернувшись з полювання. Молодший товариш випадково натиснув на спусковий гачок, поціливши старшому в груди. Той помер дорогою до  лікарні, а сам випадок прогримів на всю Україну. Найсумніше, що цієї страшної ситуації можна було б уникнути, якби люди дотримувались правил поводження зі зброєю. Але випадки недбальства в селі фіксувались й раніше.

За тиждень до трагедії в соцмережах розлетілась новина, що куля прилетіла з одного приватного двору в Августівці до сусіднього. Вона влучила в семимісячне кошеня, яке через деякий час померло. Власники тварини звинуватили в цьому свого сусіда, який, за їх свідченнями, неодноразово стріляв у себе в подвір’ї.  Тоді родина не скаржилась, не хотіла псувати сусідські стосунки. В поліції говорять, що оскільки раніше скарг не було, а куля, яку ветеринари вилучили з тіла кота, була випущена з пневматичної зброї (вона не підлягає реєстрації), то довести провину складно. Пневматична зброя калібру менше 4,5 мм та швидкістю польоту кулі менше 100 метрів за секунду продається вільно, і за якихось інцидентів з нею винуватця можна й не знайти. У випадку з загиблим хлопчиком винуватця не треба було довго шукати. Проти дідуся, що залишив мисливську рушницю, відкрили кримінальне провадження за 264 статтею (недбале зберігання  вогнепальної зброї). 

- Така трагедія на все село, такі хороші родини, і це для всіх просто шок, ніхто досі не розуміє, що сталося, - говорить голова селищної ради Олена Таран. - Хлопчик дванадцятирічний не балакає, такий завжди спокійний був, як йому з цим тепер жити. А щодо ситуації із вбитим котиком, то там справді сусіди звинувачують сусіда в тому, шо він постійно стріляє, і на цей раз потрапив в кота. Той чоловік каже, що це не він, що стріляв хтось інший. Спілкувалися з людьми і сказати, що конкретно він ходить та стріляє -такого немає, але постріли чули. Звісно, це все буде перевірятися, бо таких ситуацій бути не може. Ми не хочемо, щоб такі випадки у нас повторювались. 

В Августівці йде постійна співпраця з дільничним інспектором, дозвільною службою на зберігання зброї. Голова селищної ради  Олена Таран стверджує, що раніше жодних критичних ситуацій не було, і все, що в них сталось останнім часом, для села стало просто шоком. Зараз представники правоохоронних органів проводять профілактику з усіма, в кого є зареєстрована зброя. З ними проводяться бесіди, перевіряються правила зберігання і ведеться роз’яснювальна робота. Але правоохоронці наголошують, що вона не дасть результату, якщо самі власники не усвідомлять, що зброя - не іграшка. 

- Людині не видають зброю просто тому, що вона хоче постріляти: вона бере на себе зобов’язання дотримуватись тих чи інших правил, за які несе відповідальність, - говорить начальник сектору превенції Усатіського відділення поліції Олександр Сокирко. – Потім відбуваються регулярні перевірки, під час яких ці моменти знову повторюються.  Ймовірність того, що власник зброї не знає про правила поводження із нею, виключена. Але тут втручається людський фактор: деякі люди чомусь вважають, що нещасний випадок може статись  з ким завгодно, тільки не з ними.  

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті