В своїй хаті своя правда

земельна реформа

Анатолій Артеменко, депутат обласної ради: «Ми за чесний продаж!»

 Нещодавно аграрії обговорили з президентом В. Зеленським ризики земельної реформи. Заступник голови ГО «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР) Михайло Соколов розповів, які небезпеки чекають Україну, якщо дозволити іноземцям купувати землі сільськогосподарського призначення в Україні та концентрувати великі масиви в одних руках. Саме такі можливості сьогодні випливають з урядового законопроекту № 2178, який уже внесли на розгляд Верховної Ради. Ось що говорить Анатолій Артеменко:

— Над «земельним» законопроектом працюємо вже більше трьох місяців. Ми провели мирну акцію проти продажу землі іноземцям в Любашівському районі та багатьох областях країни, мітингували під стінами Верховної Ради та направили відповідне звернення до парламенту. Ми категорично проти продажу землі іноземцям і пропонуємо її продавати до 500 га в одні руки фізичним особам та через п’ять років – засновникам та бенефіціарам господарств. Це повинні бути українці або компанії, зареєстровані в Україні. Ми подали до комітету ВР три законопроекти, але поки що не було їх обговорення. Та якщо всі фермери та виробники звернуться до депутатів ВР, то нас почують. 

Сьогодні понад 10 млн га землі належить державі. Кожна людина має право безкоштовно отримати 2 га землі. Та я впевнений, що більше громадян України цим правом не скористалися. Наприклад, ми два роки боремося в Любашівському районі, аби бійці АТО отримали свій пай. Але спеціалісти Держгеокадастру чомусь перешкоджають. У кожному господарстві є нерозпайована земля колективної власності. Її можна виділити усім бажаючим, але у Держгеокадастрі відписуються, що вона буде продаватись на аукціонах. 

Безумовно, варто вже давно зробити інвентаризацію усіх земельних площ, щоб знати, кому вони належать.

На знімку: Депутат облради, член ГО «Всеукраїнська аграрна рада» А. Артеменко

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті