«Золота» перемога

В приміщенні Одеської обласної шахово-шашкової дитячо-юнацької спортивної школи Олімпійського резерву відбулися змагання в рамках фестивалю «Нива-2019», які входять до програми обласної спартакіади.

Змагання проходили за швейцарською системою в сім турів. Оскільки шахово-шашковий фестиваль (у зв’язку з децентралізацією) проводився в даному ракурсі востаннє, то на здобуття перемоги виявилося доволі багато титулованих претендентів.

У турнірі з шахів Великомихайлівський район представляли досвідчені шахісти – Тимур Поляков, Віталій Двоєнкін та Любов Левченко. Протягом всіх змагань, показуючи гру доволі високого класу, вони до останнього дня мали можливість зачепитися за місця у верхній частині турнірної таблиці, але в останній момент, не впоравшись із хвилюванням, поступившись більш іменитим суперникам, команда посіла місце в середині турнірної таблиці. 

У змаганнях з шашок район представляли багаторазові призери цих змагань Лев Колесов, Володимир Іванін та Анна Грушко. В останньому турнірі їм дуже хотілося виступити гідно, тому всі були настроєні на боротьбу дуже рішуче. Хороший настрій задали й дві перемоги  в перший день над командами Миколаївського та Іванівського районів, після яких великомихайлівці упевнено вийшли в лідери. 

Другий день змагань виявився вирішальним. Першими суперниками за жеребкуванням стала команда Любашівського району, очолювана кандидатом у майстри спорту, в минулому харків’янином Олександром Волошиним. Після довгої напруженої боротьби великомихайлівські гравці виявилися сильнішими і отримали перемогу з рахунком 4:2. 

Наступним суперником стала найтитулованіша команда турніру, багаторазові чемпіони та призери – татарбунарці. У результаті, партію внічию завершила Анна Грушко. На першій дошці, проявивши високу майстерність і неабияку витримку, Леву Колесову вдалося дотиснути свого суперника і перемогти його. Доля матчу, де команді потрібна була нічия, вирішувалася на другій дошці, де грав Володимир Іванін. Він блискуче впорався зі своїм завданням, принісши команді таку потрібну перемогу. 

Наступна гра лідерів Великомихайлівського та Ізмаїльського районів відкривала переможцю дорогу до золотих медалей і тому напруга перед грою була дуже високою. Команду виручила Анна Грушко, яка на третій дошці зуміла здобути перемогу над своєю суперницею. Свої партії  Лев Колесов та Володимир Іванін завершили унічию. 

Перед останнім днем для здобуття золота великомихайлівцям потрібно було  отримати одну перемогу із двох ігор, але останні кроки виявилися надважкими, про що засвідчила незапланована нічия з березівцями. Долю чемпіонства довелося вирішувати в останньому турі з командою Подільського району. Гравцям з Великомихайлівського району вдалося мобілізуватися й отримати впевнену перемогу з рахунком 5:1, вперше завоювавши золоті медалі. Крім цього, кандидат у майстри спорту Лев Колесов став переможцем в особистому заліку.

На знімку: «золоті» переможці змагань А. Грушко, Л. Колесов, В. Іванін (ліворуч – праворуч)

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті